B. Posselt kritizuje českého prezidenta

14. října 2009 v 7:42 | www.novinky.cz |  Politika a republikánské "vládnutí" - Die Politik und die Republikanische "Regierung"
Sobota 10. října 2009, 12:56
Klaus, známý odpůrce Lisabonské smlouvy, svůj požadavek v pátek mimo jiné zdůvodnil obavou z prolomení takzvaných Benešových dekretů, na jejichž základě bylo po druhé světové válce z někdejšího Československa vysídleno několik milionů Němců a zabaven jejich majetek. Klausovy obavy se týkají právě otevření možných majetkových nároků vysídlenců. Posselt považuje Klausův požadavek za omezování lidských práv sudetských Němců a za "cynickou hru s osudy milionů lidí, zbavených práv, vyhnaných a mnohdy zavražděných, a jejich potomků".
Český prezident podle něj ví, že Listina základních práv EU, která je součástí lisabonské smlouvy, nevytváří žádné právní důsledky pro majetkové poměry v členských státech unie; Klaus se prý ale "pokouší ze zatuchlých nacionalistických emocí a lítosti nevinných vytlouct politický kapitál". To Posselt označil za "hluboce antievropské, nemorální a obrácené do minulosti". Klausův názor nesdílí premiér Jan Fischer ani právní experti.

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!