Nový pohled na Lisabonskou smlouvu

10. října 2009 v 21:10
Dnes jsme svědky toho, že v ulicích pochodují proti sobě dva tábory: jedni proti Lisabonské smlouvě, druzí pro Lisabon. Jak se v tom má prostý člověk vyznat? Tím, že se seznámí s argumenty pro a proti. Jako katoličtí prohabsburští monarchisté odmítáme jakékoliv podobné unie založené pouze na tržních mechanismech a liberálně kapitalistické demokracii. Jedinou cestou pro nás je v současné době úplná rehabilitace Habsburků a jejich opětovné dosazení na český trůn (restaurace). Nejsme těmi monarchisty, kteří nevědí, kdo má vlastně na český trůn usednout. Pro nás je jediným právoplatným vladařem císař E Domo Austriae (z Domu Habsburského), kterým je v současné době Dr. Otto von Habsburg. Tudíž by od nás ostatní lidé mohli očekávat, že se o dění kolem Lisabonské smlouvy nebudeme zajímat. Opak je pravdou. Prorakouský monarchista vidí v Lisabonské smlouvě nebezpečnou ambici EU centralizovat svou moc v jednom velkém superstátě, kde zanikají práva malých států. Evropská Unie se tím ani nijak netají. Na druhou stranu se zde objevuje možnost odčinit jednu velkou nespravedlnost, které se dopustil český národ na menšinách žijících skoro tisíc let na našem území, až do neblahého konce druhé světové války. Zvláště se jedná o německou menšinu. Lisabon totiž paradoxně (aniž by to tvůrci sami chtěli), dává možnost otevřít ve své Chartě základních práv EU cestu k majetkovým nárokům sudetských Němců, které již nebudou posuzovat soudy našeho státu, ale Evropský soudní dvůr. S přijetím Lisabonu by se mohla odčinit křivda těm Němcům, kteří nekolaborovali s nacismem a přišli o majetky v rámci tzv. teorie kolektivní viny, která se promítla v průběhu světové války do ujednání v Teheránu a Jaltě o odsunu německých menšin z území Střední a Východní Evropy, a do nové podoby území Německa a jeho rozdělení na okupační sektory. Otázka majetkového vyrovnání by v budoucnosti zcela určitě nešla cestou vracení majetků, ale spíše cestou finančního odškodnění. Prezident Klaus se dovolává klauzule, kterou chce přidat k textu Lisabonské smlouvy, aby k tomuto česko-německému majetkovému narovnání nedošlo. Byl to mnohokráte právě císař Otto, který si bolestně uvědomoval, že rok 1918 se stal pro národy monarchie novou modlou vlastní suverenity, na kterou doplatily právě národnostní menšiny. Na uvedené fotce promlouvá ke shromáždění našich německých krajanů ze Severní Moravy z oblasti zvané Kuhländchen.
Takže summa summarum...řešení se nabízí:
Centralizaci EU a globalizačnímu superstátu NE, vyrovnání se s historickou křivdou vůči sudetským Němcům ANO, ale mimo Lisabonskou smlouvu!

foto převzato ze stránek: http://otto.twschwarzer.de/
 


Komentáře

1 Margita Margita | Web | 11. října 2009 v 9:42 | Reagovat

Můj postoj k monarchii je stejný. Krále nelze volit, lze jej pouze uznat za  svého panovníka. Český král může být pouze z domu Habsburského.

2 monarchista monarchista | 11. října 2009 v 16:47 | Reagovat

Diky za Vaše komentáře. Kéž by si to více lidí uvědomilo.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!