Happy 40th birthday, Novus Ordo?

8. prosince 2009 v 13:38 |  Katolická Církev - Katholische Kirche
Před 40 lety bylo spuštěno pseudo liturgické monstrum zvané Nová mše Pavla VI., která způsobila povalení tradičních liturgických forem známých v římské Církve po staletí. Jeho autorem byl Annibale Bugnini. Věříme, že v současné době dochází k přehodnocení liturgického vývoje, které se zdá být patrné i na nejvyšších místech v Církvi. Modlíme se za to, aby jednoho dne byl pro Novou mši vykopán hodně hluboký hrob a na její místo dosazen legitimní tradiční latinský římský obřad sv. Pia V.

Theologische Kritik der Liturgiereform und Gegenbewegung
Manche Kritiker vertreten die Ansicht, die Reform habe in modernistischer Tendenz den Opfercharakter der Eucharistie zugunsten eines Mahlcharakters zurücktreten lassen.
Als Ottaviani-Intervention wurde ein als "Kurze kritische Untersuchung" des neuen Ordo Missae überschriebener Text bekannt, der durch ein von den Kardinälen Alfredo Ottaviani und Antonio Bacci unterzeichnetes Empfehlungsschreiben vom 25. September 1969 an Paul VI. gelangte.
Während der Tätigkeit der Liturgiekommission entstand eine Gegenbewegung, aus der sich später traditionalistische und altritualistische Gruppen formierten. Bekannt wurde vor allem die 1970 unter Erzbischof Marcel Lefebvre gegründete Priesterbruderschaft St. Pius X., die das Missale Romanum Papst Pauls VI. ablehnt. Kritisiert wurde von ihr unter anderem das de facto-"Verbot" der sog. tridentinischen Messe.

Mehr Auskünfte:
Pro více informací je možné nahlédnout do knih od Michaela Daviese, nebo na stránky, na kterých jsou některé články od výše zmíněného autora:
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:



Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!