Nic jsem neprovedl

4. prosince 2009 v 22:05 | SP
"Nic jsem neprovedl - nebránila se." Tak komentuje známý americký režisér Roman Polanski událost, za kterou ho ve Švýcarské konfederaci v nedávné době zatkli. Během fotografování totiž požádal tehdy 44-letý režisér třináctiletou modelku, aby si vlezla do vany. Když se ji udělalo špatně (snad z vypitého šampaňského), režisér (jenž se mezitím svlékl a přisedl) dívce naordinoval sedativum. Poté se odebrali do ložnice, kde vykonali vaginální, orální a ještě jeden sexuální styk, který vyšetřovatelé specifikovali jako "nepřirozený." Byl stále "na útěku" před vydáním do Spojených států amerických. A ve Švýcarsku čeká ve vazební věznici. V Evropě je to prý žádaný umělec, ve Spojených státech hledaný zločinec. Média nezapomenou připomenout, že tento "muž na útěku", tento "Věčný Ahasver" prchal poprvé v březnu 1943 jako dítě z krakovského ghetta. A autor článku v Magazínu DNES z 8. 10. 2009 Lubomír Heger nezapomene připomenout, že "Židé jsou oběti, které většinová společnost pronásleduje jako viníky." Jenomže v tomto příběhu, tehdy 13-ti leté modelky Samanthy Gaileyové, Polanski obětí není. Nejen satanističtí vrahové z okruhu Charlese Mansona, kteří mají na svědomí brutální smrt Polanského manželky Sharon Tateové, ale také Polanski sám, se řídí kdoví jestli ruským příslovím: Nikdy se ti nepodaří oš…t všechny ženy na světě, ale měl by ses o to pokusit." Prý toto přísloví při setkáních dává k dobru. Tento muž je skutečně uhranut nahou dětskou krásou! K jeho uměleckým počinům také patří fotografování patnáctileté Nastasji Kinské pro jistý módní časopis. Pod peticí za jeho okamžité propuštění se objevilo jméno jiného umělce stejného původu i střihu, tedy Woody Allena. "Unterweggerismus" funguje zcela spolehlivě.
Nicméně Polanski využil dětinské naivity třináctileté dívky a místo jejich zálib se zajímal, zda již měla sex. Jak syrové! Z obavy, aby zapůsobila na režiséra vzala za vděk nabízeným šampaňským a sedativy. Polanski poté využil její povolnosti. Slovo "bezostyšnost", by bylo na místě, kdyby se jednalo o nějakého školáka a ne o čtyřiačtyřicetiletého muže. Po tomto činu se svěřila příteli, ten její matce, která zalarmovala policii. Po eskapádě výslechů a šetření se z dívky stala troska. Rozešla se s přítelem, odešla ze školy a přičuchla k drogám. V podstatě se dá říci, že choutky jednoho uměleckého rádobybarona zničily život jedné dívce. Dnes žije provdaná Samantha Gaileyová na Havajských ostrovech, prý režisérovi dávno odpustila, připravuje se žalobu stáhnout a přeje si jeho návrat do USA.
"Boží mlýny melou pomalu, ale jistě", tak zní zase staré české přísloví. Opravdový muž by se postavil čelem a požádal by veřejně /nakolik veřejně je to známé/ tuto ženu o odpuštění. Snaží se ovšem racionalizovat své tehdejší chování a jednání po způsobu obyčejných kriminálníků.
Výpověď věty "nic jsem neprovedl, nebránila se.", tolik podobna argumentaci těch, kteří mluví ve prospěch beztrestnosti tzv. dobrovolné pedofile vypovídá o mnohém. Především o mravnosti a svědomí takových, kteří nás v uměleckém světě oblažují svými zvrácenými výplody a oceňováni cenami, které si vytvořili sami pro sebe. Jsme tomu rádi, že chapadla všemocné umělecké kliky, které vždycky všechno musí projít s ohledem na její kulturní zásluhy nedosahují do Švýcarska. Ovšem objektivní mravní zákon platí po celém světě, nejen v zemi pod Matterhornem. A také Boží zákon, z něhož ten mravní vychází mluví zřetelně: Běda tomu, kdo pohorší jediné z těchto maličkých. Bylo by mu lépe se zavěšeným kamenem v mořské hlubině.

 


Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!