Vláda liberálních masmédií - Regierung der liberalen Medien

16. prosince 2009 v 17:01 | SP |  Politika a republikánské "vládnutí" - Die Politik und die Republikanische "Regierung"
Je to již 20 let, kdy se země uvolnila z pout komunistického režimu, takže je čas na bilancování. A vůbec zde nejde o srovnání blahobytu "včera a dnes". Materialistické pojetí společnosti je totiž společné jak komunismu tak liberalismu. Je skutečně lhostejné, zda duše zotročuje zlý duch komunistický nebo liberální. Liberalismus je totiž odvrácenou stranou stejné mince, jak vytrvale dokazovali papežové 19. a první poloviny 20. století. Mravní zhouba, která se valí na křesťanstvo může mít podobu bolševické i liberální doktríny. Mnozí tvrdí, že "už žádná moc nekáže co číst, co si myslet". Není to však neomezená moc masmédií, která nám 24 hodin denně předříkávají tantru korektních názorů, které radí, co si myslet? Je to vpravdě diktatura masmédií, která vládne dnešní době. Pro současná média je terčem kdokoliv,nikoliv však samotná média, která by se odhodlala k sebereflexi. Ta jsou nedotknutelná ve své úloze manipulovat veřejné mínění a obracet na "pravou víru" celé národy.
Nemylme se, že média slouží jako pojistka v jakémsi demokratickém mechanismu a podobně. Za dvacet let se mnozí přesvědčili jak bolí úder od těchto "tribunů veřejného mínění", kteří se nikomu nezodpovídají. Jako nástroj bezbřehé plurality rozbíjejí osobní i rodinné životy těch, které si vezmou na svou "dobře proplacenou mušku". Se svou sítí informátorů působí lépe než tajné služby. Ve jménu "práva na informace" jsou schopny kohokoliv, kdo se jim postaví na odpor zničit. Liberální masmédia mají propracovanější model manipulace než jejich komunističtí předchůdci. Je to také otázka dokonalejších technologií. Demokracie je služkou nebo spíše nevěstkou téměř neomezené moci masmédií. Demokracie a technologický pokrok stojí ve službách médií.
Na dvou příkladech si můžeme uvést, zda moderní masmédia skutečně slouží rozvoji nezávislého úsudku. Zpravodajství, tedy tzv. přehled hlavních zpráv, např. večerní vysílání na programech ČT1 a NOVA, lze směle označit jako zmanipulované komentované zprávy. Právě důraz na přívlastek "komentované" je zde velmi opodstatněný. Televizní komentátoři se svými precizně sestříhanými příspěvky často působí spíše jako skrytí tlumočníci názorů zaznívajících v těchto příspěvcích, než jako nestranní pozorovatelé. To se týká především tzv. kontroverzních témat. Dalším příkladem, který s předchozím úzce souvisí je nálepkování určitých osob a událostí přívlastkem "kontroverzní." Tak jsme nedávno zaslechli, že vůle vyjádřená v lidovém referendu ke stavbě dalších mešit ve Švýcarsku je "kontroverzním" referendem, zřejmě proto, že se lidé v tomto referendu vyjádřili proti pokračování další tiché islamizace alpské konfederace. Naopak jako "kontroverzní" nám média neoznačila opakované referendum o Lisabonské smlouvě, které proběhlo v nedávné době v Irsku ve stylu: "Házej znovu, to předtím neplatilo."
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!