Důchody současných mladých? Opravdu přijde katastrofa? Rente und Sozialkatastrophe in Tschechien?

19. února 2010 v 21:18 | Nastínění katastrofického scénáře. |  Politika a republikánské "vládnutí" - Die Politik und die Republikanische "Regierung"

Přijde katastrofa nedozírných následků pro celou Unii, která začne v tzv. České republice? Důchod a důchodová reforma jsou pro lidi noční můrou. Máme si začít kopat zemljanky, když levičáci a liberální politici, co vytunelovali celou republiku, nejsou schopni najít řešení? Starší se ptají, kdy budou moci odejít do důchodu a jestli dostanou dost peněz. Mladí neradi připouštějí fakt, že by bylo dobré už teď začít na důchod spořit. Ale jak si mají naspořit, když mají ještě hypotéky a jiné finanční závazky? Mnozí to hází za hlavu s tím, že až oni budou v důchodovém věku, žádný důchod nebude. Jsou důchod a důchodová reforma opravdu takový problém? Je vážný důvod k pesimismu? Ano, je to problém takový, který konkrétní pojištěnec nedokáže vyřešit vlastním důchodovým připojištěním... Musíme se bát? Ano, a hodně! Protože mnoho lidí zůstane na ulici, pokud nepřijde nějaké řešení. Potom budou muset asi tak za 30 let stavět stany na Letné přibližně pro milión lidí téhle prazvláštní, prokleté republiky, neschopné přerozdělovat účelně finanční prostředky. Současný důchodový systém, založený na průběžném financování, zajistí ještě v horizontu několika desítek let bezpečný přísun peněz k důchodcům. Problémem bude, když se celý systém začne dostávat do schodku kvůli zvyšujícímu se počtu důchodců a ubývání pracujících lidí, kteří z části svého příjmu platí důchody starším spoluobčanům. Pak bude muset nastoupit jiný systém, který by využíval i tu možnost, že si lidé budou v průběhu života spořit. A z těchto peněz, samozřejmě zúročených, se jim bude vyplácet důchod. Vystačí jim? Důchodové připojištění pojištěnce po 30 letech spoření na důchod mu poskytne čas na přežití po dobu maximálně 10 let od začátku čerpání svých vlastních finančních rezerv při měsíční výplatě 10.000,-Kč. Kapitalistický mamonismus jede stále, ale bez vás, milí třicátníci a čtyřicátníci. Kdo teď nenaskočil do vlaku, má smůlu! Ale jak bylo řečeno na začátku, do jakého vlaku se má vlastně naskočit? Pokud budou chtít politici zabránit sociální katastrofě a politické destabilizaci této zubožené země, potom bude nutné nastartovat změny co nejdříve, aby se jedna generace (či více generací) nedostala do potíží, protože si nic nenašetřila. Pracující, kteří by důchodce v průběžném systému živili, si budou spořit na sebe a nikoho jiného už by bez protihodnoty sponzorovat nechtěli a ani nemohli. Tito pracující by totiž museli platit důchody dvakrát - sobě a "svým" budoucím důchodcům. Politická reprezentace tedy otálí už dvacet předlouhých let. Bude to bolestivé, politikům se do toho v jejich funkčním období nechce, ale každé oddálení nás stojí stále víc! Existuje řešení? Na první pohled to vypadá jako katastrofický scénář. Za nás může zaplatit částečně budoucí vláda, ale jak jinak než na dluh. A co ti další? V dalších generacích?
Mají pravděpodobně opět smůlu. Hrozí kolosální rozpad sociální politiky a sociálních služeb pod náporem neuvěřitelného počtu důchodců. Budou se rozevírat pomyslné sociální nůžky, kdy na jedné straně bude existovat hrstka majetných důchodců, o které se budou starat VIP sociální služby a potom široká masa důchodců, kteří budou žít v podmínkách chudobinců podobných těm, ve kterém dožíval skladatel Salieri ve formanovském filmu Amadeus. Potom standardy sociálních služeb opravdu řešit zde nikdo nebude.

Navíc tato tak "hrdá" republika žádné jiné finanční rezervy nemá, příjmy z privatizací již byly projedeny, nebo rozkradeny. Jistě nám ale někdo půjčí a dluh za nás snad zaplatí následující generace. Opravdu?
Předci důchod neměli - Vraťme se k žebrotě do 19. století.
Výplata důchodů je celkem novou záležitostí. Důchodový systém se vyvíjel od 19. století. Do té doby si lidé museli sami našetřit nebo hned po skončení aktivního věku umřít. Budou se tedy množit sebevraždy? Nikdy v historii však nebyla tak velká "armáda důchodců", jako je dnes a bude v následujících letech. Počet důchodců téměř nikdy nepřevýšil počet pracujících lidí. Snad budou vznikat spolky na ochranu sirotků, vdov a snad i důchodců…Znovu se na ulici objeví skuteční žebráci. Nejlepším způsobem řešení je obnovit odpovědnost dětí za důstojné dožití svých rodičů. Ale jak toho docílit? Mezigenerační vztah je naprosto zlikvidován.Tudíž děti nemají zájem se postarat o své rodiče, kteří jim věnovali tolik úsilí. Tento mezigenerační vztah byl zlikvidován liberalismem, komunismem a tzv. moderními svobodami založených na egoistickém liberálním konzumismu a kapitalismu v 19. století. Byl rovněž zničen křesťanský řád, který zaručoval starým lidem důstojné staří...

Stěhování národů začíná… Možný katastrofický scénář roku 2030-2040.

Některé národy zmizí z povrchu zemského. Nezaměstnanost nebude. Nahradí nás obyvatelé chudých národů. České země se stanou druhou Ukrajinou. Na místě dnešních východních zemí jako je Ukrajina, Bělorusko, pobaltské státy se budou dělit o prostor Rusové a národy střední Asie. Národy střední Asie budou nahrazeny Číňany. Poláci a Češi, kteří se budou chtít zachránit z tohoto sociálního Titanicu, utečou do zemí Západní Evropy, která se mezitím stane muslimskou. Začněte se učit arabsky! Možná si vyjednáte lepší sociální status a pozici než pod liberálně demokratickými vládami. Snad budete dostávat důchodovou rentu od arabských vlád. Pokud v Evropě budou ustaveny liberálně muslimské režimy, je možné doufat v dohodu a v politický konsensus. Tzv. Česká republika se stane státem formálním, z 90% státem s menšinami ukrajinských, běloruských a dalších občanů, které se budou posouvat směrem na Západ, aby si zajistili solidnější podmínky k přežití. Evropská Unie se rozpadne na jednotlivé země s muslimskou většinou a některé státy se tak díky této většině stanou součástí Ligy arabských států. Takže vznikne například Francouzská arabská republika, Spojené muslimské království Velké Británie a muslimského Severního Irska. Přírodní bohatství, ropa a zemní plyn budou vyčerpány. Budou sice nahrazeny jinými zdroji, ale ty budou o mnohem dražší.


Odpovědnost státu je přežitek.

Zvonili jste na náměstích v roce 1989 marně. Kapitalismus vás pramálo zachrání, podobně jako vás nezachránil komunismus. O důchod je tedy třeba se bát. A to vskutku dosti reálně. A nejenom o něj. Již dnes je naše republika zadlužena vnitřním dluhem a stojí před neuvěřitelnou hrozbou bankrotu podobně jako Řecko, Maďarsko, Litva a Lotyšsko. A to jsme teprve na začátku ve výčtu katastrof. Nutné ale bude vzít osud do vlastních rukou. Republikánský liberální velmi štědrý sociální stát nechá v klidu své občany umřít hladem. Nebude mít totiž z čeho dávat. Víra v odpovědnost státu je přežitkem minulého režimu. Stát se o dnešní třicátníky, čtyřicátníky nepostará a důstojnější stáří si mohou vysnívat. Máte smůlu. Jste silné ročníky. Husakovy děti!
 


Komentáře

1 Ladislav Malý Ladislav Malý | E-mail | 20. února 2010 v 14:53 | Reagovat

Řešení je možné, i když to vypadá jako něco neuskutečnitelného: Jde o to zbořit systém liberální demokracie s ideologií bezbožecké humanity a na místo toho vytvořit systém autoritativní demokracie, bez politických stran, kde majetek výrobních prostředků by byl majetkem pracujících. Ve státu ideologie křesťanského konzervatismu; snížit podstatně mzdy, ale i životní náklady a zbytečnosti zahlcující kapsu současného rodiče. Snad by se do dvaceti let situace zlepšila. Musela by k takovému radikálnímu řešení přistoupit celá euroamerická kulturní oblast, aby to měla šanci na úspěch.

2 Charlie Charlie | 21. února 2010 v 20:37 | Reagovat

Ano, obnovit důstojnost dětí za dožití svých rodičů... Přednost rodin /jak to známe ze staré křesťanské společnosti/ s několika dětmi by tento problém zčásti vyřešil. Malá rodinná hospodářství, ekonomicky soběstačné rodiny také. Na to však "centrálně řízená" politika a ekonomika liberálů nikdy nepřistoupí.  Mezinárodní fabriky diktující sociální trendy ve společnosti, nukleární rodina v menšině a nízká porodnost díky "osvícenosti" evropských žen. To je realita.Materialismus komunistického a liberálního světa teprve v blízké době přinese trpké ovoce. Nedostatek práceschopné síly mají nahradit imigranti z třetího světa. To však povede k dalším konfliktům se starousedlíky. Proto ta indoktrinace multikulturní a globální výchovou ve školách i mimoškolských zařízeních. Ale to není něco, co bychom už nevěděli. Nyní si musíme klást otázku, jak z toho ven. S  kosmopolitně orientovanou politickou reprezentací, která jakoby naschvál ničí vše co je všem drahé - rodinu i svou zemi ?  [:tired:]

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!