Přísaha C. a. K. vojáků - Militäreid der K. u K. Soldaten

8. června 2010 v 18:33 | převzato z Gelandauer Jan, Karel I., poslední český král, str. 108-109 |  Habsburská Monarchie - Donaumonarchie
KarlI-Abzeichen
Při Všemohoucím Bohu skládáme slavnostní přísahu, že budeme věrni a poslušni Jeho Apoštolského Veličenstva, Naší Nejjasnější Výsosti, našeho vladaře a pána, Karla, z milosti Boží císaře rakouského, krále českého, apoštolského krále uherského etc., a sankcionovaným zákonům naší vlasti, že budeme poslušni našich generálů a vůbec všech nadřízených, že je budeme mít v úctě, ochraňovat je, vykonávat jejich rozkazy a nařízení v celé službě, bojovat statečně a mužně proti každému nepříteli, ať je jím kdokoliv, na moři, na souši i na zemi, ve dne i v noci, ve všemožných bitvách, útocích, soubojích a bojových akcích, prostě kdekoliv, kdykoliv a za jakýchkoliv okolností, neopustíme v žádném případě svá vojska, své prapory, ani svá děla, nenecháme se zlákat k sebemenší dohodě s nepřítelem, budeme se chovat v souladu se zákony války a jak se sluší na statečné vojáky, abychom žili a zemřeli se ctí. Nechť nám k tomu dopomáhá Bůh. Amen.
MIT GOTT ZUM SIEG!
 


Komentáře

1 Ladislav Malý Ladislav Malý | E-mail | 9. června 2010 v 9:22 | Reagovat

Sionistická propaganda šikovně zamlčuje fakt, že všichni ti příslušníci našich tzv. legií v zahraničí za první svět. války, vlastně byli zrádci svého krále a křivopřísežníci. Na takovou kulturní a ekonomickou úroveň jakou se náš národ dostal za období kralování Franze Josefa I. se už nikdy nedostane, od té doby vidíme neustálý, fatální úpadek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!