11.11. - Smutné výročí okupace Jižního Tyrolska - 11. November - Das Land Tirol in Trauer

11. listopadu 2010 v 8:21 | MC |  Habsburská Monarchie - Donaumonarchie
tirol
11. listopadu si připomínají střelecké spolky Jižního Tyrolska smutné výročí zahájení okupace své vlastní domoviny italskými vojsky. Stalo se to v listopadu roku 1918, po skončení I. světové války a porážce Rakouska. Od roku 1998 pořádají obyvatelé této země Das land Tirol in Trauer - smuteční připomínku této události. Monarchia Catholica vyjadřuje všem obyvatelům Jižního Tyrolska podporu a zároveň doufá, že situace, která v této části Rakouska trvá již více jak 92 let, bude jednou šťastně završena znovupřipojením jihu Tyrolska k pravé domovině - k Rakousku.
Am 11. November jährt sich zum 92. Male der Tag, an dem italienische Truppen im Jahre 1918 den Brenner und das Gebiet von Toblach erreicht, und damit die Zerreißung Tirols vollzogen haben.
Papst und Habsburg Hoch!
sud-tirol
 


Komentáře

1 Vratislav Vratislav | 11. listopadu 2010 v 16:37 | Reagovat

Nebylo by snadné několika řádky komentovat osudy Tyrolska, tak místo toho si dovolím apelovat na city našich sympatizantů krásným videem, o které bych se rád podělil v naději, že budu správně pochopen tam, kde slova nestačí…
http://www.youtube.com/watch?v=Whyrcr40rus

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!