FSSPX: Svatým Růžencem proti antikoncepci a liberální sexuální výchově

26. listopadu 2010 v 6:49 | MC |  Katolická Církev - Katholische Kirche
fsspx
Na Filipínách hodlají legislativní cestou umožnit masové používání antikoncepce a zavést do škol liberální sexuální výchovu. Tyto pokusy však vždy byly odraženy na základě jasného a silného hlasu filipínské Církve a věřících a to i za po podpory presidenta G. M. Arroya. 12 let trvající bitva o podobu tohoto zákona navíc posílilo vyjádření papeže o používání kondomu v určitých situacích při rozhovoru s německými novináři a v jeho nové knize nazvané Světlo světa: papež, církev a znamení doby. Je to de facto prolomení postoje katolické morálky od doby založení Církve Ježíšem Kristem. "V některých případech, kdy je cílem snížení rizika šíření infekce, může se to stát prvním krokem na cestě k mnohem humánnější sexualitě," prohlásil Benedikt XVI. Samozřejmě je třeba zdůraznit, že tento postoj pontifika není možné následovat s čistým svědomím. Vraťme se k Filipínám. Od svátku Krista Krále, poslední říjnovou neděli, tedy od 31.10. do třetí neděle v lednu, tj do 16.1. (na Filipínách se slaví svátek Božského dítěte Ježíše - Sto. Nino) vyhlásilo Bratrstvo sv. Pia X. růžencové křížové tažení proti přijetí těchto zákonů, které se na Filipíny valí. Oznámila to tisková agentura FSSPX Dici.org. K tomuto růžencovému tažení se připojil i arcibiskup Paciano Anicet a Ricard kardinál Vidal z Cebu. Další záběry ohledně růžencové křížového tažení naleznete zde na You Tube FSSPX Manila. Informaci poskytl Dici P. Thomas Onoda FSSPX. (http://www.dici.org/en/news/rosary-crusade-against-the-reproductive-health-bill-in-philippines/
Modleme se tedy za Filipíny.

Protireklama - Gegenwerbung
NO_Condoms
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!