Konference Courrier de Rome - Řím chce mluvit o koncilu! Koncil není podle Říma neomylným. Je možné ho revidovat. Courrier de Rome Konferenz - Rom will über das Konzil sprechen. Konzil ist nicht unfehlbar. Es kann revidiert werden.

14. ledna 2011 v 18:05 | MC, Summorum-pontificum.fr, Rorate Coeli, |  Rozhovory mezi Římem a FSSPX - Gespräche zwischen Rom und FSSPX
V neděli, 9. ledna 2011 v Maison de la Chimie, rue Saint-Dominique, biskup Bernard Fellay, generální představený Kněžského Bratrstva sv. Pia X, měl závěrečnou řeč na konferenci Courrier de Rome, kterou každoročně pořádá P. du Chalard, v současné době působící v Římě, a Institut svatého Pia X.

Msgr. Fellay zdůraznil přání msgr. Marcela Lefebvra pokračovat v tom, jak vždy Církev věřila a viděl v tom i smysl svěcení kněží věrných katolické Tradici. Svěcení kněží bylo jednou z hlavních úloh existence FSSPX a přežití dob krize Církve.

Pokud jde o tuto církevní krizi a její současný vývoj, biskup Fellay ostře kritizoval svolané Assisi III, a podobně takto reagoval ve svém kázání dopoledne 10.1. v kostele St-Nicolas du Chardonnet. Alespoň doufá, že papež vyzve v diskusích jinověrecké hosty k tomu, aby se obrátili ke katolické Církvi. Ostatně uvidíme, co se bude dít na podzim 2011 v Assisi.

Biskup Fellay se zmínil také o diskusích mezi FSSPX a Římem. Silně zdůraznil pokrok v těchto jednáních, skoro až "neuvěřitelný". Velmi zajímavé bylo to, že Řím souhlasil s tím, aby se začalo přehodnocování II. vatikánského koncilu, který není ani podle moderního Říma neomylným koncilem, ale pastoračním. To je skvělý pokrok. Poprvé oficiálně Řím deklaruje: II. vatikánský koncil není neomylný a je možné o něm diskutovat, resp. ho dokonce přehodnocovat.
Biskup Fellay však na závěr tohoto tématu zmínil, že válka proti modernismu pokračuje a je důležité vidět vše, co se v Církvi stalo.

Vyvrcholením tohoto diskurzu o "otevřenosti" vůči FSSPX bylo zmínění názoru z rozhovoru, který měl arcibiskup Ranjith, nyní kardinál, s biskupem Fellayem. Kardinál Ranjith řekl, že pravděpodobně za 20 let bude opět nastolena otázka liturgické reformy, která se vrátí zpět k tradiční mši svaté. Uvidíme, co se skutečně v moderním Římě odehraje.
Ale stále platí: VIGILANTIA! WACHSAMKEIT! BDĚLOST!

Protireklama - Gegenwerbung
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!