Výzva k dalšímu Růžencovému křížovému tažení - Biskup Fellay

18. dubna 2011 v 9:00 | Menzingen, MC, Dinoscopus |  Rozhovory mezi Římem a FSSPX - Gespräche zwischen Rom und FSSPX

V Dopise Generálního představeného FSSPX číslo 72 je rekapitulována situace v současné katolické Církvi vzhledem k další blížící se pohromě v podobě synkretistického setkání Svatého Otce v Assisi s představiteli světových náboženství. Biskup Bernard Fellay vyhlašuje další Růžencové křížové tažení a to od neděle Zmrtvýchvstání Páně do neděle Seslání Ducha svatého na odvrácení trestu za podobné akce. Každý den se katolík, účastník Růžencového tažení, pomodlí jeden celý růženec.

V Dopise biskupa Williamsona Eleison č. 196 zase čteme o tom, abychom zůstali věrní a vytrvalí v katolických principech i v současném světě a nenapodobovali spící učedníky z Getseman. Biskup Williamson píše: "Ale dokonce tradiční katolíci jsou pokoušeni k dřímotě, neřku-li k usnutí. Zde jsou dvě svědectví z poslední doby. První je od vyučujícího na tradiční škole: "Cítím se strašlivě sám v tomto boji, ne v boji s vnějšími nepříteli v tomto světě, ale v boji uvnitř Bratrstva svatého Pia X., který se vede s takovou rafinovaností, že se zdá, že si toho ani nikdo není vědom. Je to totéž jako v Církvi hlavního proudu v šedesátých letech, tatáž pomalá postupná změna v chování."

Druhé svědectví pochází od pozorovatele vývoje tradičního hnutí ve Spojených státech: "Zdá se mi, že katolická bojovnost upadá. Vidím mnoho tradičních katolíků, zejména otců od rodin, jak přijímají způsoby tohoto světa. Boj už pro ně není důležitý. Jsou rádi, že v neděli mají krásnou (tridentskou) Mši, ale v pondělí pošlou děti do státní školy. Každoročně v listopadu jdou a volí ve volbách menší ze dvou zel, sledují Fox News a prohlašují, že Republikánská strana je odpovědí na všechny problémy světa. Podle mého skromného názoru nedostatek bojovnosti stále více proniká do tradičně katolického světa. Vracíme se (my laici) do stejné situace jaké vedly k II. Vatikánskému koncilu? Tvoří nyní "nedělní" katolíci převážnou většinu v tradičním hnutí? Obávám se, že odpověď na obě otázky by mohla být ano."

MC: Znovu se potvrzuje ono prozíravé slovo nesčetných světců a učitelů Církve, že jakákoliv spolupráce s Revolucí v jakékoliv podobě znamená náboženskou, společenskou a politickou katastrofu pro celý svět.
Odkazujeme na skvělý článek R. Steinera na stránkách Střeleckého spolku http://strelci.webnode.cz/news/p-i-t-/, který poukazuje na problémové vyjádření kněze rakouského distriktu Bratrstva sv. Pia X. O tom mimochodem hovoří i msgr. Williamson. Ne všichni a všude v rámci FSSPX mohou být plně kompatibilní s morální naukou katolické Církve vztahující se například ke kolektivní vině. Leták č. 119 je zneužitím katolické Tradice pro politické cíle.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!