Sudetští Němci chtějí, aby se Klaus omluvil za příkoří. Sudetendeutsche wollen Entschuldigung für die Ungerechtigkeit.

11. června 2011 v 21:33 | převzato z www.seznam.cz + komentář MC |  Politika a republikánské "vládnutí" - Die Politik und die Republikanische "Regierung"
Předseda sudetoněmeckého krajanského sdružení Franz Pany v sobotu na začátku 62. sudetoněmeckého sjezdu v bavorském Augsburgu vyzval prezidenta Václava Klause, aby se omluvil sudetským Němcům za minulá příkoří. Připomněl, že podobný krok nedávno udělala
i britská královna Alžběta II. vůči Irsku.

Pany citoval slova královny, která uvedla, že vůči Irům ví o "mnoha věcech, o kterých bychom si přáli, abychom je udělali jinak, nebo abychom je vůbec neudělali".

Šéf sdružení chce, aby se Klaus zachoval stejně. "Co brání hlavě republikánského státu, jako je prezident České republiky, pronést něco takového nebo podobného směrem k vysídleným a práv zbaveným sudetským Němcům," prohlásil Pany. Vyhlašte rok sudetských Němců, navrhl Klausovi Posselt

Nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt poté na Klause apeloval, aby jeden ze dvou zbývajících roků ve funkci vyhlásil v Česku rokem sudetských Němců.

Posselt později připomněl, že slovenský prezident Ivan Gašparovič vyhlásil letošek v jeho zemi rokem karpatských Němců. "Jeho kolegu v Praze srdečně vyzývám k tomu, aby jeden ze dvou roků, které mu zbývají do konce funkčního období, tedy rok 2012 nebo 2013, vyhlásil rokem sudetských Němců," vzkázal Klausovi.

Klaus nedávno prohlásil, že Češi se nemohou pyšnit svým chováním během odsunu sudetských Němců po válce, kdy si často s nevinnými lidmi vyřizovali účty, příkoří, která museli trpět od nacistů, jsou ale podle něj nesrovnatelně větší.

Sudetští Němci se českému prezidentovi, který je velkým zastáncem Benešových dekretů, na svých akcích "věnují" pravidelně. Při schvalování Lisabonské smlouvy je rozladil požadavkem na výjimku kvůli obavě z prolomení dekretů a z možných majetkových nároků Němců vyhnaných z Československa po druhé světové válce. Sdružení se tehdy obrátilo na kancléřku Angelu Merkelovou, aby výjimku odmítla.
--------------
Komentář MC: Monarchia Catholica dlouhodobě poukazuje ve svých článcích na to, jakým způsobem vznikla Československá republika, která bezhlavě a genocidním způsobem šikanovala nejenom sudetské Němce, ale i další menšiny. Z katolického hlediska jsou tyto činy sekulární republiky neobhajitelné a náš národ nese těžkou vinu za pronásledování menšin po roce 1918, kdy se rozpadla naše vlast Rakousko-Uherská Monarchie. Sudetoněmecká otázka není uspokojivě vyřešena a je třeba důsledně dbát na to, aby byla v budoucnosti narovnána křivda na více méně 3 milionech obětech z řad sudetských Němců a dalších statisících neněmeckých menšin. Podle našeho názoru není možné pouze říci pokrytecky omlouvám se, ale ukradený majetek šlechtě a Církvi vrátit, nebo kompenzovat. To se týká i majetku sudetských Němců a dalších menšin.

Požehnané svátky svatodušní Vám přeje redakce Monarchia Catholica.
Gesegnete Pfingsten wünscht Ihnen Monarchia Catholica.


 


Komentáře

1 Ladislav Malý Ladislav Malý | E-mail | 12. června 2011 v 7:57 | Reagovat

Není pochyb o tom, že tzv. první republika striktně přehlížela menšiny žijící na jejím území. Komkrétmě sudetští Němci byli doslova nenáviděni. Po válce vyhnáni ze svých domovů, důkladně okradeni a zbaveni své vlasti.Leč domnívám se, že jejich návrat by byl příčinou dalších nespravedlností, protože jde už o třetí generaci, a jak vysvětlit Čechům v Sudetech, aby majetek, který nybyli v dobré víře, opustili?
Jsem ale přesvědčený, že je nutná omluva, ale ne jen z úst pana presidenta, ale vydat speciální omluvný zákon, a popř. sudetským Němcům, kdo by o to stál, vrátit české občanství. S tím je spojena starost státu o jejich památky, hroby, pomníky apod.

2 Paul Max Paul Max | E-mail | 15. června 2011 v 22:55 | Reagovat

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!