Assisi 2011 - temný stín na obzoru

12. října 2011 v 12:00 | D. Hibsch


V předvečer již jedenáctého mezináboženské setkání, které má proběhnout 27. října 2011 je dobré si připomenout historické souvislosti a bl. Jana Pavla II. První Boží přikázání říká "V jednoho Boha věřit budeš a jen jemu se budeš klanět". Nebyla-li právě tato setkání přímým popřením tohoto přikázání, pak lze jen dodat - že když slepý vede slepého, kde oba skončí?
Logicky následuje otázka, jestli se někdy v dějinách Církve přihodilo, že byl blahoslaven člověk synkretistického smyšlení. Člověk, který se opakovaně účastnil pohanských obřadů, navíc z pozice úřadu náměstka Kristova. Za dva tisíce let již Církev prošla mnoha těžkými údobími. Vedli ji papežové pochybných osobních kvalit, podléhající mnoha vášním a lidským slabostem. Mnozí z nich toužili po slávě i moci zde na zemi a nebyli dobrým příkladem věřícím. Avšak nikdy se jim nepodařilo natolik zmást svěřené stádce jako právě papežové druhé poloviny XX. století. Mezi nimi svým synkretismem vyniká právě blahoslavený Jan Pavel II., který setkáními v Assisi otevřel Církev pohanským naukám, s odůvodněním, že posláním Církve je hledání pozemského míru a světové mezináboženské harmonie. Žijeme tedy v epoše, která je nám znamením. Věrnost katolické nauce je částí hierarchie považována za projev extremismu a otevřenost bludným naukám za projev pokroku. Revoluce zasáhla Církev a jsme Bohem vybídnuti hájit Kristovu nauku vůči těm, jejichž posláním je utvrzovat své bratry a střežit neporušený poklad víry. Smiřme se s touto rolí. Milujme Krista a jeho Matku, Církev a nástupce sv. Petra láskou sebeobětující.

Modleme se intenzivně za papeže a Církev, právě teď a právě nyní v předvečer setkání, nad kterým pláče sám sv. František.

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!