Češi jako váleční štváči - Tschechen als Kriegstreiber

11. ledna 2012 v 19:54 | MC |  Politika a republikánské "vládnutí" - Die Politik und die Republikanische "Regierung"

Rádi bychom české čtenáře upozornili na knihu Češi jako váleční štváči - Kramář, Masaryk, Beneš - Ničitelé Evropy z pera Hanse Meisera, kterou vydalo nakladatelství Grabert - Verlag v Tübingen (www.grabert-verlag.de). Hovoří v nich o třech předchůdcích-revolucionářích V. Havla. Autor v ní ukazuje, že nejenom Hitler a Stalin byli válečnými štváči, ale i pánové Kramář, Masaryk a Beneš. Zvláště Masaryk, který se tolik obdivoval bolševismu a Beneš, který se oslavně vyjadřoval o Hitlerovi. Autor ukazuje jejich nacionalistické postavy, šovinisty, kteří byli katholisch und deutschfeindlich (katolicismu i Němcům nepřátelští). Tito lidé nechápali menšiny, nechápali, že Českoslosvensko je mnohonárodnostní stát, že je třeba ho minimálně budovat po vzoru švýcarského modelu, který by byl přizpůsoben poměrům v tomto prostoru a vytvořili v centru Evropy jeden z prvních totalitních režimů, hned vedle ruského bolševismu, německého nacismu a italského fašismu, který omezoval řeč menšin, jejich školskou soustavu a obíral je o půdu, případně do nich střílel. Ukazuje, že Podunajská monarchie byla záměrně zničena těmito ničiteli, aby se otevřel prostor pro Nový světový řád popsaný nádherným způsobem v Masarykově Světové revoluci. V jejich životech se naplnil onen zhoubný světový názor anarchického pojetí svobody, totalitarismus lidských práv, který byl synonymem pro nacistickou německou rasu, komunistickou dělnickou třídu a třídní boj. Tito ničitelé zhanobili symbiozu soužití 16 národů v pravé unii založené, ať už chceme nebo nechceme, na katolickém pojetí vlády. Poukažme na to, že výše uvedení revolucionáři rozdrtili toto soužití národů svými názory, svými "obrozeneckými" a romantizujícími idejemi panslavistického a nebo pangermánského smýšlení ještě hluboko před I. světovou válkou, kterou autor (pozn. redakce MC - podobně jako například Alfons Kníže von Clary - Aldringen) nazval sebevraždou Evropy. Nacionalismus a Revoluce pronikla do centra Evropy. Autor detailně poukazuje na situaci Československa, které nakonec nespravedlivě vyhnalo miliony německého a dalšího obyvatelstva, aby nakonec bylo samo předhozeno na zlatém podnosu k obědu šelmě z Východu - Stalinovi. O tom se dnes ve školách neučí a záměrně mlčí, protože jsme v další fázi totalitarismu. Zpolitizované dějiny se vykládají tak, aby to lahodilo sluchu té či oné propagandy, která zrovna vládne. Liberální demokracie je pouze jinou formou světonázoru, který má bohužel totalitní aspirace. A tak se pořád dokola pokračuje v dalších a dalších blamážích, v jednom velkém dějinném revolučním mýtu, podobně jako vyzněl pohřeb občana Havla, světlonoše nového světového řádu, chcete-li rytíře světla v podání Igora Chauna.

 


Komentáře

1 vratislav vratislav | E-mail | 12. ledna 2012 v 18:08 | Reagovat

Proboha to snad nemůžete myslet vážně. Ackermanns Gemeinde se snaží o urovnání vztahů německo - českých, které vítají obě strany a zde se propaguje jakási doktrina překrucující historii, za kterou by se nemusel stydět ani pan Goebels.

2 Monarchia Catholica Monarchia Catholica | 15. ledna 2012 v 18:58 | Reagovat

Dobrý večer, pane Vratislave, urovnání vztahů německo-českých, či jiných je možné na základě pochopení historických souvislostí a nikoliv historických klišé. Autor H. Meiser není ostatně ojedinělým případem. Před časem vyšla kniha T. Kryslíka zamlčené dějiny 1, 2, která je mnohdy v tomto tématu dějin snad ještě radikálnější. Tudíž se nemůžete hněvat na autory, kteří boří mýty.Pokud tito autoři dokáží na základě historických skutečností rekonstruovat hist. osobnosti, tak potom jistě je uvidíme v jiném světle. Ackermann Gemeinde se snaží o urovnání a je to dobře, ale to neznamená, že se zapomene na historii, nebo že se popře existence slabých období dějin, resp. aktivní účast konkrétníc hist. osob jenom proto, že to nezapadá do dnešního světového pohledu. Masaryk kdysi trefně poznamenal: Historie není jenom vědou a poučením o tom, co bylo a bylo dávno, je poučením a vědou o tom, co je a bude. Pokud H. Meiser, resp. další, se snaží rozhrnovat dějinná tajemství, tak potom jistě můžeme být jenom rádi. Protože to jediné Pravda o historii může vést k usmíření, aby se hrůzy totalitarismů již neopakovaly.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!