Nachrichten - Zprávy

19. dubna 2012 v 15:51 | MC |  Katolická Církev - Katholische Kirche
Vážení čtenáři,
v současné době hovoří evropská média o tom, že biskup Bernard Fellay, Generální představený Kněžského bratrstva sv. Pia X. (FSSPX), zaslal "pozitivní odpověď" do Říma - ke Kongregaci pro nauku víry, ve věci doktrinálních otázek a že dohoda mezi FSSPX a Římem je na spadnutí. Realita je ovšem zcela odlišná. V dopise ze dne 17. dubna 2012 Generální představený FSSPX odpověděl na dotaz římských autorit a osvětlil některé body kardinálovi Levadovi, prefektu výše uvedené Kongregace, který biskupovi Fellayovi zaslal 16. 3. dotaz na některé body "Naukové preambule", která byla zaslána v minulém roce FSSPX.
Tiskové prohlášení Papežské komise Ecclesia Dei dnes potvrdilo obdržení dopisu Msgr. Fellaye s tím, že obsah dopisu bude "prostudován" členy Kongregace a předán Svatému Otci k rozhodnutí. Tudíž se zatím jedná pouze o posunutí rozhovorů do další úrovně, nikoliv o pozitivní zprávu vedoucí k závěrečné dohodě.
--------
Doplnění informace MC 18.4.2012 19:20: V tuto chvíli existují pouze dvě možnosti: 1/ Biskup Fellay bude akceptovat dohodu s Římem, bude souhlasit s jednotlivými body "Naukové preambule", která razí tezi, že II. Vatikánský koncil je třeba vykládat ve světle katolické Tradice. Potom hrozí další rozštěpení uvnitř Bratrstva sv. Pia X., řeholních a laických komunit a bratrstev s ním spojených a nebo 2/ odmítne návrh "Naukové preambule" (byť pozměněné) a tudíž Řím neuzavře dohodu s FSSPX. Dojde opět ke stejné situaci, která existovala před rokem 2000. Prosíme čtenáře o modlitbu, aby skutečně zvítězila pravda Boží a Revoluce nevyhrála i nad FSSPX, ale bylo nahlédnuto, že katolická Tradice nemůže být vyhnána z prostor Církve. Některé vstřícné kroky směrem k Tradici byly již Sv. Otcem učiněny. Zbývá poslední krok.
-------
Dále posíláme upoutávku z Pochodu obyvatel Jižních Tyrol za nezávislost na Itálii a připojení se k Rakousku, které proběhlo v polovině dubna tohoto roku v Bozenu. Jižní Tyrolsko patří Rakousku! Süd Tirol ist nicht Italien!
Vaše
Redakce Monarchia Catholica
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!