Poslední slovo má papež - Das letzte Wort hat dann der Papst.

13. května 2012 v 19:49 | převzato z www.kreuz.net, www.pius.info a z Mittelbayerische Zeitung 13.5.2012 |  Rozhovory mezi Římem a FSSPX - Gespräche zwischen Rom und FSSPX
"Poslední šance pro Bratrstvo sv. Pia X.", tak nazývá současný proces regularizace FSSPX s Římem agentura Ansa, která se odvolává na své zdroje uvnitř Vatikánu. Další možnost již nepříjde. Poslední slovo bude mít papež na konci května. 16. 5. dojde v Římě k jednání, kde se bude rozhodovat o kanonickém statusu FSSPX uvnitř Církve. Der Spiegel zmiňuje určitou míru opozice, která panuje ohledně "sjednocení" FSSPX s Římem a to zvláště ze strany biskupa Williamsona. Der Spiegel dodává, že většina kněží a představených distriktů stojí za biskupem Fellayem.

Naši přátelé z blogu Non Possumus (http://nullapossiamocontrolaverita.blogspot.com/) zase hovoří o tom, že se v současné době na internetu objevují pouze pozitivní informace ze strany zástupců FSSPX o nutnosti regularizovat poměry s Římem a málo se zdůrazňují opačné hlasy, které nejsou pouze ze strany biskupa Williamsona, který dlouhodobě kritizuje regularizační proces. O dosažení dohody mezi FSSPX a modernistickou římskou hierarchii čteme na různých blogách tradičních katolíků, kde se zveřejnují jen ty pozice zástupců FSSPX, které podporují pozitivní výsledek.

Za nás (Monarchia catholica)k tomu je třeba říci, že se bude muset rozhodnout nejenom biskup Fellay a kněží FSSPX, ale i další superioři řeholních komunit spojených s FSSPX. Poslední závěrečné rozhodnutí však také bude na věřících, kteří navštěvují kaple FSSPX. Přistoupí tedy všichni na dohodu s Římem? A co se stane s případným zbytkem těch, kteří dohodu nebudou chtít uznat? Bude to znamení toho, že jsou velmi blízko sedesvakantním postojům, jak to před nedávnem zmínil jeden z asistentů biskupa Fellaye P. N. Pflüger?

Jako velmi důležitý hlas se ozval P. Benoît Wailliez - Benelux, který ve svém editorialu dvouměsíčníku "Pour qu'il règne" (květen- červen 2012) zmínil, že záměrem arcibiskupa Lefebvra nebyl naukový kompromis s Římem, ale vyřešení mnohých kanonických problémů se statusem FSSPX. Poukazuje na obtíže, které musel arcibiskup Lefebvre 20 let překonávat. Otázka tudíž v roce 1988 nebyla dogmatické, naukové povahy, ale čistě kanonického statusu pro FSSPX a zaručení vysvěcení jednoho biskupa pro FSSPX, aby bylo zajištěno pokračování i po případné arcibiskupově smrti.
http://www.kreuz.net/article.15147.html
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!