Řím - FSSPX: Předání konečného rozhodnutí papeži Benediktu XVI.- Rom - FSSPX - Übergabe der Endlösung zum Papst Benedikt XVI.

18. května 2012 v 19:02 | MC |  Rozhovory mezi Římem a FSSPX - Gespräche zwischen Rom und FSSPX
Kardinál Levada předal závěrečnou zprávu Kongregace pro nauku víry k závěrečnému posouzení Jeho Svatosti papeži Benediktu XVI. Švýcarská agentura APIC potvrdila ve své zprávě, že závěrečný report byl předán v nemčině a ve francouzštině papeži s doporučením, aby Svatý Otce rozhodl na základě výstupů z jednání mezi FSSPX a římskými preláty a nebo aby doporučil pokračovat v naukových rozhovorech s FSSPX. Členové Kongregace vyjádřili přání, aby se v naukových rozhovorech pokračovalo. Nejsou vyřešeny dvě nejdůležitější body: přijetí II. Vatikánského koncilu a nová mše. Potvrzuje se tvrzení P. de La Rocque FSSPX, který se zúčastnil naukových rozhovorů v letech 2009-2011, že tyto dva body nejsou vyřešené a na nich také ztroskotalo další jednání mezi FSSPX a Říma. Kanadský a francouzský superior vydali prohlášení, ve kterém vybízejí všechny: věřící katolické Církve, včetně kněží a biskupů k modlitbě za tato jednání. Jsme v historicky nejdůležitější etapě Církve. Bděte a modlete se! Vigilate et orate! Přichází nejdůležitější hodina církevních dějin, která může vyřešit církevní krizi tím, že dojde k posílení tradičních kněží uvnitř modernistické struktury viditelné Církve. (srv. rozhovor s P. Rostandem FSSPX, distrikt superiorem pro časopis the Remnant- zdroj)
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!