Blahopřání do začátku nového roku 7521 od stvoření světa - Očekávané akce a události

2. září 2012 v 16:03 | MC |  Rozhovory mezi Římem a FSSPX - Gespräche zwischen Rom und FSSPX

Vážení a milí přátelé, čtenáři našeho blogu!

Včera oslavili východní křesťané začátek nového roku 7521 od stvoření světa. Přejeme všem našim východním katolickým čtenářům požehnaný nový rok 7521. Hojnost Božího požehnaní a ochrany Panny Marie nechť jsou Vaším údělem. Všem školákům a školou povinným, studující mládeži, vyprošujeme ve svých modlitbách zvláštní ochranu Panny Marie.

Situace FSSPX versus Řím

Pokračuje jitření situace uvnitř FSSPX a očekává se rozhodnutí celé situace v měsíci říjnu. Monarchia Catholica obdržela zprávu o přesunu P. Petera Scotta, bývalého amerického distrikt superiora, který byl za trest (díky své kritice proti politice biskupa Fellaye) poslán do Zimbabwe a to v rámci přesunu kněží k 15.8., kdy dochází k rozmístění nových kněží do konkrétních oblastí.

Biskup Tissier de Mallerais, který se mnohokrát vyjádřil negativně vůči postoji biskupa Fellaye a je spoluautorem kritického dopisu tří biskupů z jara tohoto roku, ve kterém varují biskupa Fellaye před dohodou s Římem, potvrdil ve svém kázání z 5. a 12. srpna, že neexistuje žádná růžová podoba této dohody a že vše je pouhou propagandou, která má FSSPX ukolébat v domnění, že Řím je otevřený a chce dohodu za každou cenu. Biskup Tissier ve svých výše zmíněných kázáních potvrdil, že biskup Fellay je stále zastáncem dohody s Římem a v žádném případě nehodlá změnit svou orientaci. Na černé listině se objevili i další kněží, mezi které patří P. Chazal a P. Pfeiffer, o kterých jsme rovněž referovali před prázdninami. V této chvíli je třeba neochabovat a modlit se za biskupa Fellaye, aby dokázal v síle Ducha svatého rozpoznat nebezpečí a úskalí dohody, protože každá dohoda je vždy založena na kompromise.

Další informace o situace uvnitř FSSPX naleznete na těchto serverech:
http://www.truetrad.com/index.php/sspx-has-changed
http://www.cathinfo.com/
http://www.remnantnewspaper.com/Archives/2012-0331-ferrara-sspx-not-sufficient.htm
http://www.dinoscopus.org/

Apoštolát Zeleného škapulíře
K dnešnímu dni jsme vám zaslali více jak 250 zelených škapulířů a doufáme, že nám brzy napíšete o skvělých účincích této svátostiny.


Akce - Události

Sudetendeutschen Heimattag 2012 - Wahrheit vor Versöhnung
V měsíci září očekáváme Sudetendeutschen Heimattag 2012 ve dnech 22. a 23. září pod mottem: "Pravda před smířením", kde si naši čeští Němci znovu připomenout své nevinné padlé, ať už z roku 1919, nebo z roku 1945. V rámci těchto oslav bude 23. září v Klosterneuburgu přednesena přednáška Ing. Jiřího Blažka, který se ve své přednášce pod názvem "Obraz Sudetoněmců v ČR", zamyslí nad bohužel pokřiveným pohledem české veřejnosti na sudetoněmecký problém a to také i díky mediálním klišé. Oslavy vyvrcholí pochodem v krojích , který proběhne v Klosterneuburgu zaúčasti pana starosty Mgr. Stefana Schmuckenschlagera.

V měsíci září si připomínáme například tato výročí:
2. 9. Sv. Štěpána I. Uherského
8.9. Narození Panny Marie
12. 9. Jména Panny Marie
14. 9. Povýšení sv. Kříže
15.9. Sedmibolestné Panny Marie
16.9. Sv. Ludmily
24.9. Bl. Panny Marie de Mercede
28. 9. Sv. Václava - českého knížete
29.9. Sv. Michaela Archanděla
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!