Omluva biskupa Fellaye aneb FSSPX zachránil Svatý Otec.

15. září 2012 v 10:53 | MC |  Rozhovory mezi Římem a FSSPX - Gespräche zwischen Rom und FSSPX
Vážení čtenáři a přátelé našeho blogu,
před skoro 14 dny skončily duchovní cvičení v Econe. Na závěr těchto cvičení vystoupil se svou promluvou biskup Fellay, Generální představený FSSPX, který se dvakrát omluvil za to, že se tehdy před prázdninami zmýlil, když chtěl, aby FSSPX podepsalo dohodu s Římem. Tehdy 13. června, když došlo k tomu, že nebylo možné podepsat dohodu mezi představiteli modernistického Říma a zástupci FSSPX, obrátil se představený FSSPX biskup Fellay přímo osobním dopisem na Svatého Otce s žádostí o vyřešení celé této záležitosti. Papež odpověděl dne 30. června a to v tom smyslu, že jestliže FSSPX nebude akceptovat II. Vatikánský koncil a novou mši Pavla VI., potom zcela jistě není možná dohoda s Římem. V tuto chvíli je dohoda s Římem nemožná a veškeré snahy o dohodu jsou v tuto chvíli zcela liché.
Jako problematické se jeví chování Generálního představeného, který byl ochoten vyjít vstříc a kompromisem zradit celé dílo Msgr. Lefébvra jenom proto, že chtěl dohodu za každou cenu. Vznikla nejednota uvnitř Bratrstva, jejímž plodem je odchod, nebo hrozba odchodu některých kněží, kteří nechtěli zradit ideu arcibiskupa Lefébvra. Všichni se spolehli na Generálního představeného a on nedokázal udělat nic jiného než sankcionovat rádoby "neposlušné kněze".
Není se proto divit, že vyjádření odpůrců dohody uvnitř FSSPX nemohou Generálnímu představenému přijít na jméno. V tomto smyslu je možné vidět i deklaraci z Vienna ve Virginii z 10.8. 2012, kterou podepsali P. Pfeiffer, P. Chazal, P. Ringrose, P. Hewko, a P. Voigt http://www.truetrad.com/index.php/latestnews/159-8-12-12-frs-j-pfeiffer-hewko-ringrose-and-chazal-band-together, která odmítá jakýkoliv kompromis s Římem, který by byl postaven proti tomu, co do současnosti FSSPX hlásalo. Naopak poukazuje na dvojznačná vyjádření představitelů FSSPX, včetně biskupa Fellaye.
Boží Prozřetelnost však zachránila FSSPX a to ze strany samotného Svatého Otce a to tím, že papež trval na nesplnitelných požadavcích : přijetí koncilu a nové mše. Místo aby biskup Fellay držel pozice hodné pozic arcibiskupa Lefébvra, byl to právě Generální představený, který byl hotov učinit vůči Římu kompromis, který byl u FSSPX do současné doby neslýchaným a vždy odmítaným krokem. Kdyby se nedej Bože stalo, že by papež byl o trochu svolnější a kompromisnější, dnes by byla narychlo připravená dohoda dávno podepsána a FSSPX by "regularizovalo" své vztahy. Ukázalo se, že pro tradiční katolíky je garancí sám Svatý Otec a Jeho nástupce. Doufejme, že snad v budoucnosti dojde ke změně smýšlení papeže a jednání znovu začnou s cílem eliminovat koncil a novou mši.
Plodem současného stavu je vyloučení P. Chazala z FSSPX, P. Joseph Pfeiffer možná vyhozen. Mezi dalšími, kteří jsou na černé listině jsou P. Cardozo z kláštera Santa Cruz v Brazílii, se kterým byly přerušeny veškeré kontakty a samozřejmě biskup Williamson. Jiní byli přesunuti za trest jako P. Peter Scott a P. Fox.
Úkolem kněží a laiků, kteří jsou spojeni s FSSPX je znovuobnovit vzájemnou důvěru, která byla narušena nevěrohodným vystupováním Generálního představeného a jeho asistentů a znovu se pokusit získat zpět kněze, kteří byli nespravedlivě vyloučeni, či jsou perzekuováni za své postoje věrné Msgr. Lefébvrovi a to nikoliv ze strany modernistického Říma, ale vlastních představených z FSSPX.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!