Zprávy - Blitzenmelden - Piusbruderschaft: Einigung mit Rom derzeit kaum denkbar

17. října 2012 v 18:04 | MC |  Rozhovory mezi Římem a FSSPX - Gespräche zwischen Rom und FSSPX
Vážení čtenáři našeho blogu!
Opět přinášíme zprávy z dění kolem hnutí katolické Tradice a kolem stavu ujednání mezi FSSPX a Římem. Jak jsme uvedli v našem článku http://monarchiacatholica.blog.cz/1209/omluva-biskupa-fellaye-aneb-fsspx-zachranil-svaty-otec svým způsobem zachránil FSSPX Svatý Otec, který svým dopisem ze června 2012 potvrdil, že pokud FSSPX nebude chtít přijmout II. Vatikánský koncil a tzv. novou mši Pavla VI., není možné akceptovat jakoukoliv dohodu, nebo další vývoj. V průběhu prázdnin po Generální kapitule FSSPX se ukázalo, že toužebná jednota mezi těmi, kteří si dohodu přejí a těmi, kteří si ji nepřejí, není trvalého rázu. Upozornili jsme na formování se opozice proti postojům biskupa Fellaye a jeho asistentů a to ze strany Msgr. Williamsona, Msgr. Tissier de Malerais a mnohých kněží. Někteří byli z Bratrstva vyloučeni (nebo jim vyloučení hrozí), protože se nechtěli podrobit "novému" směřování vůči Římu. (viz P. Pfeiffer, P. Chazal, P. Ringrose, P. Hewko, a P. Voigt) Situace se stává neudržitelnou i v případě osoby biskupa Williamsona, kterému bylo biskupem Fellayem po rozhovoru ve švédské televizi zakázáno (holocaustová aféra) se veřejně prezentovat a bylo mu uloženo, aby zůstal v "domácím" vězení v Anglii. Dle posledních zpráv (http://truerestoration.blogspot.cz/2012/10/the-latest-from-london.html) je zřejmé, že vyloučení biskupa Williamsona z FSSPX je možná otázkou času a to z toho důvodu, že neuposlechl výzvy biskupa Fellaye k zastavení internetového blogu Dinoscopus (www.dinoscopus.org), kde Jeho Excellence publikovala své Eleison komentáře. Předpokládá se vyloučení biskupa z FSSPX k 23.10.2012. Je otázkou, zda se to ke konci října uskuteční. Je třeba připomenout, že Jeho Excellence je v úzkém kontaktu s výše uvedenými kněžími, kteří se vzepřeli "nové" orientaci Generálního představeného. Je skutečně velmi tragické, že došlo k takové nesrovnalosti mezi Jeho Excellencí a Generálním představeným. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet i nadále.
Jako zcela alarmující je výzva jihoamerických a mexických kněží FSSPX (http://tradinews.blogspot.ie/2012/10/forum-non-possumus-lettre-de-pretres.html; http://nonpossummus.foroactivo.mx/t252-carta-de-algunos-sacerdotes-del-distrito-de-america-del-sur-y-mexcio-con-motivo-de-la-llegada-de-mons-fellay-a-la-argentina ), "aby biskup Fellay, který selhal naplné čáře v jednáních s Římem, aby odstoupil a omluvil se těm, které z FSSPX vyloučil". Je vidět, že situace se neuklidnila ani po tak jasném stanovisku Svatého Otce biskupovi Fellayovi. Kněží FSSPX a Jejich Excellence mají Generálnímu představenému za zlé, že nedokázal udržet jasnou pozici FSSPX v jednáních.
FSSPX je v tuto chvíli na začátku v jednáních s Římem. To dokazuje i rozhovor s prvním asistentem P. Pflügerem, který rovněž nevyloučil vyloučení biskupa Williamsona z FSSPX kvůli neustálým výpadům Jeho Excellence vůči biskupovi Fellayovi za jeho politiku "appeasementu" vůči Římu. Rozhovor P. Pflügera se vyjadřuje o protivnících Generálního představeného jako o malém počtu rebelů. A to se nalézáme v říjnu 2012, kdy už je tzv. dobojováno. Opatrná vyjádření kněží německy mluvících zemí (P. Schmidberger s P. A. Steinerem http://www.youtube.com/watch?v=s9Y3B75l1VA&feature=share&list=PLNbNLuXIe7-K1J6kYWi9IUM_BHtAGGFgP) určitě klidu nepřidají.
V tuto chvíli jednání selhala a jsou skončena. Dohoda s Římem je nemožná. (http://www.gloria.tv/?media=347716)

Anglická verze výzvy jihoamerických a mexických kněží FSSPX
"This is the work of evil in iniquity, He designed the misfortune and it begets a lie ... " Psalm VII.15
We are a group of priests districts of South America and Mexico. With due respect to you as a bishop, for the common good and the good of your soul, please have the courage to apologize, vis-à-vis the bishops, priests and faithful for your mistakes in government the Society and resign in order to end this hell of deceit, lack of doctrinal clarity and lack of courage in the defense of Tradition. It is clear that you have no moral authority to lead the fight against modernism. How can a bishop, guardian of the Faith, afford to minimize harmful errors of Vatican II? How the man who is the head of the Tradition can call Pope Benedict XVI a man of "integrity" as he continues to teach heresies? And the disease is contagious: we have among us the priests who preach the "good side" of the Council, the need to "return" to the church ... They no longer speak of the Church of Christ, as opposed to the conciliar church, but they are as the same Church. Never in 42 years we have lived in such a state of distrust, insecurity, espionage, fear of deportation or "punitive transfers."
What was once a religious family became a Stalinist department, where we are afraid to name our Founder, to the point of having to protect anonymity. There is no more trust towards superiors or colleagues, most of us spend their time collecting information hidden using code names to survive the persecution unleashed by the simple fact of s' oppose the mess caused by fad contradict our venerable Archbishop Lefebvre. The message you bring [in Argentina] does not interest us. The main problem is that you think and work as a modernist, you act like a liberal, you go from contradict to contradiction, from lie to lie, and this is evident from the time you "have decided to turn to the Pope", a Pope of "integrity," and you think, in your own words that Christ speaks through his mouth! What filial fear might we have for you? How to restore lost confidence, if you make fun of our founder, if you laugh about the priests and faithful's trust for you ... A confidence which is dropping every day. How long will we have to lie to them and tell them that all is well in the Society? We lost our credibility and strength in the fight against error. We do not know who is responsible, but certainly not the God of Truth. Have the courage and honesty to leave us alone, so as not to cause additional damage.
Our Lady of Guadalupe, Empress of America, pray for us!
Long live Christ the King!


Gegenwerbung - Protireklama
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!