Tiskové prohlášení Koruny České - Koruna Česká - Pressekommunique

21. listopadu 2012 v 19:55 | Koruna Česká a MC |  Politika a republikánské "vládnutí" - Die Politik und die Republikanische "Regierung"
Monarchia Catholica se připojuje k tomuto níže uvedenému tiskovému prohlášení.

Tiskové prohlášení Koruny České
Koruna Česká, ( monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska ) odmítá požadavek Evropské unie a některých jejích členských států na odstranění křížů a svatozáře z obrazů sv. Cyrila a Metoděje na slovenské pamětní minci v hodnotě 2 euro.

Z našeho pohledu je požadavek zkreslováním až přepisováním historie a významu obou světců jako šiřitelů křesťanské kultury a svévolným pokusem o popření nesporného faktu, že celá evropská kultura je postavena na křesťanských základech. Požadavek na odstranění křesťanských symbolů ze slovenské pamětní mince lze chápat jako diskriminaci křesťanství v současné EU.

Obáváme se, že při pokračování tohoto trendu můžeme v budoucnu očekávat, že státy EU budou vyzvány k odstranění křesťanských symbolů - křížů - ze svých státních znaků (Slovensko) a vlajek (Dánsko, Řecko, Švédsko, Finsko).


 


Komentáře

1 Vratislav Vratislav | E-mail | 24. listopadu 2012 v 14:56 | Reagovat

Jejich starosti na naše zmučené hlavy.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!