Proč mlčíme? Warum schweigen Wir?

20. února 2013 v 18:01 | MC |  Konklave 2013
Mnoho našich čtenářů se nás formou emailové komunikace ptá, proč mlčíme k takovým tématům jako je rezignace papeže, či k poslední možnosti, jak regularizovat Kněžské bratrstvo sv. Pia X s Římem od Benedikta XVI.? Proč mlčíme? Protože do konce února, t.j. do 28. 2. 2013 nemůžeme nic podniknout. Náš čas započne dne 28. 2. 2013 ve 20:00, kdy papež Benedikt XVI. skončí ve svém úřadě, aniž by dokončil to, k čemu byl povolán už od doby, kdy zastával post prefekta pro Kongregaci pro nauku víry a vyjednával neúspěšně s Msgr. Lefebvrem o Tradici a FSSPX už v 80. letech. Benedikt XVI. prohrál boj o své vlastní svědomí (viz jeho resignační řeč), které mu nedovolilo se vypořádat s modernisty v Církvi svaté, protože se ukázalo, že on sám byl věrným učedníkem Karla Rahnera a pomáhal zbořit Tradici Církve. Byl to právě on, který oslaboval Bratrstvo sv. Pia X. svými pokusy v 80. letech. Byl to on, který msgr. Fellayovi (představenému FSSPX) minulý rok v červnu v dopise potvrdil, že (jeho a Karla Rahnera dítě) II. Vatikánský koncil musí zůstat neměnný a FSSPX ho musí přijmout... Je prohrou biskupa Fellaye, pokud se naivně domnívá, že mu papež během několika dnů udělí "milost" ve formě regularizace FSSPX. (viz (http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/02/a-february-surprise.html, http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/02/the-priests-of-fraternity-of-st-pius-x.html) Jak se ukazuje, modernistický Řím bude jednat s každým knězem FSSPX zvlášť. V současné chvíli je možné, že FSSPX opustí přibližně 20 kněží FSSPX a příjme nabídku Říma. To ovšem nic nemění na faktu, že jdeme do dalšího konkláve a jde dále o budoucnost Církve.


Učenlivý žák Ratzinger v kravatě (už byl knězem!!!!) u Karla Rahnera na koncilu.

Super modernista Yves Congar O.P. s P. Ratzingerem.
"Drazí bratří, děkuji vám nejupřímněji za veškerou lásku a práci, jíž jste mě na postu podporovali, a žádám o prominutí svých selhání." Rezignační řeč. (http://www.novinky.cz/zahranicni/292880-papez-oznamil-rezignaci.html)
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!