Bude novým papežem Petrus Tarcisio Bertone, současný camerlengo?

8. března 2013 v 17:20 | MC |  Konklave 2013
Všichni jsme si bohužel zvykli na to, že média často spekulují, kdo bude vlastně novým papežem. Pokud si tedy dovolime také trochu zaspekulovat, můžeme brzy zjistit, pokud bychom se přidržovali teze, že proroctví sv. Malachiáše je pravdivé, že velmi blízko je současný camerlengo Petrus Tarcisio Bertone. Jestliže tedy vycházíme z toho, že onen Petrus Romanus bude pocházet z Itálie, potom musí být nĕjak spojen s italskou půdou. Jedním z nejžhavĕjších adeptů se jeví současný camerlengo, arcibiskup janovský. Vykladači poukazují na fakt, že camerlengo je salesián z kongregace, kterou založil sv. Jan Bosco. A sv. Jan Bosco mĕl vidĕní o posledních časech a ve svém vidĕní vidĕl lod'=církev, kterou řídí papež a proplouvá mezi dvĕma sloupy= sloupem Božím a sloupem Matky Boží. Ve znaku camerlenga je na jedné stranĕ znak našeho Spasitele, na druhé Matky Boží. Msgr. Bertone se narodil v Romano Canavese. Navíc před skončením pontifikátu Benedikta XVI. bylo řečeno ústy odcházejícího papeže, že situaci s Bratrstvem sv. Pia X. vyřeší až jeho nástupce a msgr. Bertone vyjednával s FSSPX a s msgr. Lefebvrem v 80. letech. Agendu tudíž zná. Navíc vykladači Malachiášova proroctví hovoří i o spojitosti vize sv. Pia X., který předpovĕděl, že papež jeho jména (Joseph?, či Pius ? ) bude tím, který ponese tíže strašného utrpení na konci. Sv. Malachiáš totiž jako posledního očísloveného v pořadí zmiňuje papeže pod názvem Gloria olivae, nikoliv Petra Římského. Co to tedy znamená? Znamená to, že Joseph Ratzinger jako Papa Emeritus má ještĕ další úlohu? A msgr. Bertone bude stále camerlengo, který povede Stát Vatikán? Walther Casper, jeden z nejhorších modernistů v lůnĕ Církve, prohlásil, že by papež nemĕl být vybrán rychle. Má být tedy dlouhé konkláve? Nechme se překvapit.

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!