Program nastávajícího konkláve

11. března 2013 v 18:09 | NEWS.VA + MC |  Konklave 2013

Tiskový mluvčí Vatikánu P. Lombardi sdělil budoucí program konkláve:
Zítra, tj. v úterý dne 12. 3. 2013 v 10:00 hodin ráno bude sloužena liturgie "Pro eligendo Romano Pontifice". Následně se přesunou v 3:45 odpoledne kardinálové z Domus Sanctae Marthae do Apoštolského paláce a v 4:30 přejdou odtud do Sixtínské kaple, kde složí slib před samotným zahájením konkláve. Následně vyzve ceremonář papežských liturgických obřadů slavným zvoláním "Extra omnes" obslužný personál, který se podílí na přípravách konkláve, aby opustil Sixtínskou kapli. Následně se dveře Sixtínské kaple uzavřou. Po krátké meditaci jednoho z kardinálů bude následovat první volba.

V 19:00 se všichni kardinálové pomodlí nešpory a v 7:30 odejdou zpět do Domus Sanctae Marthae.

Ve středu budou pokračovat dvě volby ráno a dvě odpoledne. Volba bude probíhat od 9:30 a odpoledne od 14:00 hodin římského času, přičemž pálení volebních lístků bude ohlašováno kouřem (fumata) za každá dvě volební skrutínia - kolem 12:00 hodiny v případě dopoledního hlasování a okolo 19:00 v případě odpoledních hlasování.

Jestliže dojde ke zvolení papeže při první volbě dopoledne, bude fumata následovat dříve než ve 12:00 v poledne.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!