Biskup Fellay odmítl text "Naukové deklarace z roku 2012"

26. června 2013 v 11:04 | SSPX Great Britain + MC |  Rozhovory mezi Římem a FSSPX - Gespräche zwischen Rom und FSSPX
Dle časopisu britského distriktu SSPX Mater Dei (July/August 2013) a následně Catholic Family News (http://www.cfnews.org/page88/files/953ab2028f6e49e8149ffba1c7b51918-119.html), se biskup Fellay zmínil při vizitaci v Británii na začátku června tohoto roku, že odmítl text naukové deklarace z dubna roku 2012, kterou Řím zaslal k projednání a k podpisu vedení SSPX do Menzingenu. Současně se Msgr. Fellay vyslovil proti nařčení, že by on či SSPX uznal omyly II. Vatikánského koncilu, nebo že by přijímal existenci nové mše Pavla VI. Znamená to tedy, že se vztahy mezi Římem a SSPX dostaly do bodu nula? Nebo že už není Nauková deklarace potřeba?
 


Komentáře

1 Pius Pius | 26. června 2013 v 17:57 | Reagovat

Neznamená. Biskup Fellay často přizpůsobuje to, co říká, tomu, co chce slyšet ten, komu to zrovna říká, takže není divu, že podobná prohlášení říká teď věřícím, kteří jsou znechuceni jeho námluvami s koncilními ničiteli Církve a utíkají se k biskupu Williamsonovi, který je pevný. Tomu chce biskup Fellay zabránit, a tak couvá a odvolává co odvolal.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!