Monarchia Catholica částečně vítá prohlášení P. Tomáše Stritzka z 5. 6. 2013

5. června 2013 v 12:22 | MC |  Katolická Církev - Katholische Kirche
Monarchia Catholica částečně vítá prohlášení představeného z 5. 6. 2013, které se objevilo na stránkách www.fsspx.cz. Tuto iniciativu, která se distancuje od aktivit Institutu sv. Josefa (dále jen "ISJ") a časopisu Te Deum, hodnotíme v bodě 1 a 2 prohlášení kladně, neboť se domníváme, že aktivity předsedy ISJ dlouhodobě poškozují katolickou Tradici např. podporou prezidentské kandidátky, která kandiduje za pomoci komunistů a podporuje aktivity sodomitů. Nelze toto kvalifikovat jako naplnění Dekretu papeže Pia XII. ze dne 1. 7. 1949 proti komunismu (Dz 3865), kdy křesťanům, kteří podporují komunistického kandidáta mají být odepřeny svátosti? Předseda ISJ dlouhodobě podporuje pseudo politické aktivity, které nevedou k rozšiřování sociálního království Ježíše Krista, ale k podpoře Revoluce a revolučního liberálně demokratického režimu. Prohlášení P. Tomáše Stritzka je pláčem nad rozlitým mlékem, k jehož rozlití došlo i za významné podpory P. Tomáše Stritzka na společných akcích s ISJ. Upozornění přichází pozdě, protože již řadu let dochází k diskreditaci katolické Tradice ze strany akce D.O.S.T., jehož předseda funguje i v dalších aktivitách, včetně ISJ. Upozornění P. Stritzka mělo přijít před několika lety a ne 15 minut po dvanácté hodině. Úkolem kněze je varovat věřící před těmito aktivitami okamžitě a ne se zpožděním několika let. Potom se nelze divit, že věřící ztrácejí důvěru v kněžskou autoritu.
Jako určitou výhradu máme k bodu číslo 3 prohlášení, které se týká vyloučeného biskupa Richarda Williamsona. Největší prohrou Generálního představeného biskupa Fellaye bylo vyloučení výše zmíněného biskupa z FSSPX a to pro dlouhodobé neshody ohledně sjednocovací strategie vůči modernímu Římu. Je tudíž politováníhodné, jestliže jednota biskupů FSSPX byla uměle rozbita a z dlouhodobého strategického hlediska je toto oslabení pouze dalším štěpením, které v jádru oslabuje samotné Kněžské Bratrstvo sv. Pia X., které je v současné době ideově vnitřně rozdělené. O revizionistických teoriích a jejich znovuobnovování ze strany biskupa Williamsona není redakci Monarchia Catholica nic známo.
Proto se dotazujeme P. Stritzka, kde on stojí v případě dohody s Římem? P. Trutt, představený rakouského distriktu FSSPX, byl odvolán ze strany biskupa Fellaye (z důvodu nesouhlasu se sjednocovacím procesem s Římem) a nahrazen ve svém úřadě P. Freyem. Tudíž je nutné vědět, kam směřuje prior v českých zemích i rakouský distrikt FSSPX jako takový.
 


Komentáře

1 JM JM | 1. července 2013 v 19:41 | Reagovat

Spíše mám dojem, že někteří lidé z ISJ a De Deum dívají na Williamsona jinak, než je uvedeno v bodě 3.

2 Armin Cordianus Armin Cordianus | E-mail | 5. července 2013 v 13:46 | Reagovat

;-) viz INFORMAČNÍ LETÁK č. 133 - SRPEN/ZÁŘÍ 2013 8-O http://fsspx.cz/px007h.html#L133 srv. článek "Je pojem Novobratrstvo opodstatněný?" (blog REX!): http://rexcz.blogspot.cz/2013/06/je-pojem-novobratrstvo-opodstatneny-2013.html 8-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!