Mnichov 1938 - Münchener Abkommen 1938

25. září 2013 v 15:01 | MC + aktuality Centrum.cz |  Habsburská Monarchie - Donaumonarchie
O víkendu z neděle na pondělí (z 29. 9. na 30. 9.) si připomeneme 75. výročí podepsání Mnichovské dohody, která hraje (i přes svůj značný časový odstup) stále živou událost. Chceme tímto upozornit čtenáře na článek autora (člena týmu občanského sdružení Antikomplex) pana Matěje Spurného. Monarchia Catholica dlouhodobě boří historické mýty a lživé nánosy. Tento článek, který se sice netýká přímo monarchie, ukazuje na jeden z důsledků pádu Donaumonarchie a na nespravedlivé chování revolučního nelegitimního československého režimu vůči sudetským Němcům. Mnichov totiž nespadl s nebe.
Přejeme pěkné počtení a autorovi mnohokrát děkujeme za jeho statečnost věci posuzovat objektivně a zbavovat historii lží, liberálních a komunistických nánosů.


Auf Deutsch:
Das "Münchener Abkommen", geschlossen am 29. September 1938 zwischen den Deutschen Reich, England, Frankreich und Italien, behandelt die Art und Weise der Angliederung der deutsch besiedelten Gebiete in Böhmen und Mähren/Schlesien (also der "Sudetendeutschen Gebiete") an das Deutsche Reich.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!