Svátek všech věrných zemřelých - Allerseelen

31. října 2013 v 15:08 | MC
Blíží se opět svátek Všech věrných zemřelých. Nezapomeňme na duše v očistci a prokažme jim milosrdenství obětováním mše svaté, modlitbou a almužnou na jejich úmysl. Jak říká P. Spirago: "Kdo na zemi duším v očistci hodně pomáhal, bude v očistci trpět jen málo nebo vůbec ne. Duše v očistci se odvděčí svým dobrodincům." Svatý farář Arský hovoří o tom, že kdybychom věděli, jakou moc mají tyto duše v očistci nad Srdcem Božím, a kdybychom věděli, jakých milostí možno získat jejich přímluvou, nezapomínali bychom tolik na ně. Bavorská princezna Eugenie von der Leyen píše ve svém deníku o strašných mukách duší v očistci. Po několik let se jí zjevovaly duše z očistce a ona s notnou dávkou statečnosti zapisovala každý den příběhy mnohých duší, které k ní přicházely. Duše ji vyprávěly o své smrti, o strašném Božím soudu po smrti, udávají i způsoby své očisty. Zjevovaly se jí vrazi i jejich oběti, světští i řádoví kněží, její zesnulé služebnictvo i historické osobnosti. Její deník mluví jasnou a tvrdou řečí o tom, jak všechny duše bez výhrady prosí o pomoc. Deník po smrti princezny vyšel pod názvem Vykoupené duše, v němčině Meine Gespräche mit Armen Seelen. Doporučujeme všem čtenářům Monarchia Catholica k přečtení.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!