Oslava vítězství Svaté Ligy a spojenců na Bílé Hoře - Fest des Sieges am Weissen Berg - 8. 11. 1620

8. listopadu 2013 v 0:00 | MC |  Habsburská Monarchie - Donaumonarchie
Dnes si připomínáme skvělé vítězství Svaté Ligy a jejích spojenců, vítězství katolické Církve a Habsburků na Bílé Hoře. Monarchia Catholica vyzývá všechny své čtenáře, aby poděkovali Bohu, a zvláště Panně Marii, že v roce 1620 byla naše země uchráněna před protestantským bezbožectvím - oním kryptoliberalismem. Vzpomeňme v modlitbě také na všechny padlé. Bílá Hora byla vpravdě vítězstvím katolického universalismu nad provinčním duchem českých a německých svévolníků bojujících proti Božímu náboženství a zákonné autoritě.


Císař Ferdinand II. v přítomnosti Ferdinanda III. a Dominika a Jesu Maria se modlí za vítězství v bitvě na Bílé Hoře, detail z oltářního obrazu od Antonína Stevense v kostele Panny Marie Vítězné v Praze na Malé Straně (1641).
 


Komentáře

1 Ladislav Malý Ladislav Malý | E-mail | 8. listopadu 2013 v 15:52 | Reagovat

Papst und Habsburg HOCH!!!

2 JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola | E-mail | Web | 8. listopadu 2013 v 22:24 | Reagovat

Je to naše veliké vítězství. Jediné co mi je líto je to, že toto naše veliké katolické vítězství v bitvě na Bílé Hoře podobně jako i veliké vítězství v bitvě u Lepanta oficiální struktury dnešní současné katolické církve nijak neslaví, ba dokonce je vůbec ani nezmiňují jako by se nás vůbec ani netýkali. Kde je pak naše vlastní katolická hrdost a zanícení za naši vlastní katolickou víru? Z hlediska současné oficiální katolické hierarchie to vypadá tak jako kdybychom se před současnou ateistickou většinou ve společnosti styděli za to, že věříme v Boha a jsme katolíci.

JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!