21.1. 1793 - Den, kdy byl popraven Ludvík XVI. - Hinrichtung des Königs Ludwig XVI.

21. ledna 2014 v 8:28 | MC a Stream |  Politika a republikánské "vládnutí" - Die Politik und die Republikanische "Regierung"
Vážení čtenáři,
dnes si připomínáme smutné výročí popravy krále Ludvíka XVI. revoluční lůzou a osudové události Francouzské revoluce 1789, jejíž plody dnes zakoušíme v praxi. Přicházíme k události, která hluboce ovlivnila smýšlení Evropy a nově se rodících Spojených států amerických. Tato událost vyvolala otřes panovnických trůnů a zcela převrátila uspořádání společnosti. Revoluce rovněž těžce zasáhla i katolickou Církev. Ideje této vzpoury, této destrukce ideálních lidských myšlenek, je možné nalézt u osvícenských myslitelů. Protagonisté osvíceneckých idejí a revolucionáři se neštítili i skutků proti lidskosti a to pod lákavými hesly tolerance, svobody a bratrství. Nakonec Boha zcela vyloučili a pomyslně ho sesadili s trůnu. Voltaire sám byl velmi skeptický v otázce vlády většiny a takto vytvořeného systému fungování státu. Není zde důležité popisovat historické podrobnosti Revoluce. Poselství tohoto "osvobození" v podobě revoluce, jejíž symbolem je gilotina, se stalo velmi důležitou událostí, která negativně ovlivnila budoucí vývoj světa a zvláště Evropy. Připomeňme revoluční rok 1848, bolševickou revoluci 1917, a nástup fašistů a nacistů v Itálii a později v Německu, vznik První republiky 1918 a dalších revolučních republikánských režimů. Tento duch neustálé Revoluce, ať už je jakkoliv zabarvena se šířil stále znovu a touha osvobodit člověka a to i násilnými prostředky a vytvořit spravedlivější řád na zemi se nesplnila. Proto můžeme s údivem pozorovat počínání těch permanentních revolucionářů, kteří stále chtějí budovat spravedlivější a šťastnější svět, jakýsi NOVUS ORDO SAECULORUM. Je nesmyslné stavět svět na nějakých racionalistických základech, nebo jenom a pouze na heslech tolerance a bratrství a přitom mlhavě cítit jejich pravý smysl. Velká francouzská revoluce vytrhla z kontextu tři hesla, která nemají v lidské společnosti uplatnění, pokud jsou vytržena z řádu ustanoveného Bohem. Ne nadarmo se vyjádřil francouzský král Ludvík XVI. o díle Rousseaua a Voltairea, že tato jejich díla přivedla Francii do zkázy. A jestliže byla pro krále Francie myslitelná pouze stará monarchická Francie, Bohem požehnané zřízení, potom měl jistě pravdu. A kdyby Bourboni zasvětili svou zemi Božskému Srdci Páně (jak požadoval Náš Pán ve zjevení sv. Markétě Marii Alacoque), střežili papír a inkoust a prozíravě vedli svou zemi, mohli zůstat u královské moci i nadále. Níže uvádíme krátké video k této události.

V Kristu a Marii
Redakce MC

 


Komentáře

1 rytirpravdy rytirpravdy | E-mail | 21. ledna 2014 v 17:10 | Reagovat

S tímto se nedá než souhlasit. Všechny výmysly vedené Pouze Lidským Rozumem znějí lákavě-viz "sociální spravedlnost" bolševiků, "zdravý národ" nacistů nebo "volný trh" liberálů. A jsou to jenom Prchavá Slova, která nemohou změnit Lidskou Přirozenost. Tu zná jen Bůh a nejblíže ke spravedlivému řádu v možnostech toho co mohl dokázat člověk byl vždy "z Boží vůle král" a stavovský systém monarchií. Pryč se všemi pyšnými plánovači lepších zítřků!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!