Vzpomínková akce při příležitosti popravy krále Ludvíka XVI. - Gedenktag der Hinrichtung des Königs Ludwig XVI.

21. ledna 2014 v 17:12 | Agencia Faro + MC
Dnes dopoledne proběhla díky organizaci Alliance Royale a France Royaliste vzpomínková akce na náměstí Concorde v Paříži za přítomnosti karlistického pretendenta španělského trůnu Jeho královské Výsosti Sixte-Henri de Bourbon Parma. Akce byla vzpomínkou na ohavný zločin popravy francouzského krále Ludvíka XVI. francouzskými revolucionáři. Pretendent trůnu poukázal na fakt, že je třeba, abychom se zbavili plodů Francouzské revoluce v našem myšlení, abychom uchránili naše děti ve školách a v moderní společnosti vlivu sekulárního a revolučního smýšlení započatého v roce 1789. Pretendent zmínil rovněž fakt, že král mohl utopit revoluci v krvi a zachránit monarchii, ale neučinil toho, protože nechtěl prolévat krev svých poddaných. Modlitby na náměstí vedl P. Guillaume de Tanoüarn, bývalý kněz FSSPX.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!