Zprávy z redakce - Nachrichten aus Redaktion – Katholischer Aufklärer

26. února 2014 v 14:04 | MC |  Zprávy z redakce - Nachrichten aus Redaktion
Vážení přátelé,
opět přicházíme s krátkými zprávami:

Změna na postu vedení polského distriktu a asijského distriktu Bratrstva sv. Pia X.
Od 15. srpna 2014 převezme místo představeného distriktu Asie P. Karl Stehlin, který nahradí dosavadního představeného P. Coutura. Tento krok nebyl ze strany vedení FSSPX nijak zdůvodněn. Tato změna je zvláštní i z toho důvodu, že jak P. Stehlin, tak i P. Couture své svěřené distrikty vedli v minulých letech k velkému duchovnímu vzestupu, což je nesporným faktem. Právě polský distrikt a misie v zemích Východní Evropy pod vedením P. Stehlina a rozmach asijského distriktu v zemích od Indie po Japonsko pod vedením P. Coutura jsou hmatatelnými důkazy jejich činnosti. Proto je tudíž zarážející, že k této změně došlo. P. Couture se stane Představeným kanadského distriktu. Jako jediné vysvětlení se ukazuje fakt, že věřící v Asii více, či méně inklinují k Resistenci a k biskupovi Williamsonovi.
Rovněž připomeňme neuvěřitelná vyjádření P. Stehlina, věrného následovníka nové politiky Menzingenu, který v krizi v roce 2012 vyjádřil nejhlasitější odpor vůči dopisu tří biskupů, kteří odmítli nové směřování vedení FSSPX a naukovou preambuli. V dopise P. Stehlina se objevují názory na tři biskupy jako na ty, kteří žijí v myšlenkovém ghettu a jejichž hlas je tudíž mimo jakoukoliv relevanci. Další záležitostí se stalo publikování a doporučení k návštěvě kněžských svěcení v indultních společnostech, které působí na území Polska, na webových stránkách polského distriktu. Tímto se ukázalo, že vlastně (do současné chvíle zatracovaný indult ze strany FSSPX) je pro některé kněze Bratrstva přijatelný.

Před týdnem došlo ke střelbě v ukrajinském městě Kyjev a celý svět z toho byl šokován. Střelba do demonstrujících je v každém případě ohavnost a je třeba, aby viníci tohoto masakru byli tvrdě potrestáni. Přesto i naše historie zná podobný masakr, kdy československá soldateska postřílela naše německé spoluobčany bez skrupulí nad tím, zdali se jednalo o děti, ženy, staré lidi. Vinicí dodnes nebyli potrestáni lidským soudem, věříme však že byli potrestáni soudem nejspravedlnějším, tj. soudem Božím.

Při příležitosti tohoto masakru, který se odehrál dne 4. března 1919 se budou (jako každý rok) konat vzpomínkové akce.

4. březen 1919 - Vzpomínkové akce - Mnichov a Vídeň
Blíží se opět vzpomínková akce našich sudetoněmeckých spoluobčanů na oběti masakru německých obyvatel 4. března 1919 v německých městech Kaaden (Kadaň), Karlsbad (Karlovy Vary), Arnau (Hostinné), Aussig (Ústí nad Labem), Eger (Cheb), Mies (Stříbro), Sternberg (Šternberk) a na 241 000 obětí nelidského vyhnání nevinných občanů z jejich domovů v letech 1945-1947, které si nezadá s moderními etnickými čistkami v byvalé Jugoslávii, ve Stalinském Rusku a dalších místech světa. 20. století je stoletím vítězství násilných revolučních principů při řešení zavážných mezinárodních a národnostních problémů. Situace na Ukrajině je naprosto stejná: nelegitimní režim oligarchy Janukoviče vládl tvrdou rukou a byl vyměněn za jiný nelegitimní režim neživotné a mnohanázorové skupiny na Majdanu. Do toho se vměšuje nelegitimní vláda Ruska a EU. To je svět liberální demokracie, který je postaven na nelegitimitě a nespravelnosti.

Vzpomínková akce proběhne dne 8. března, ve 14.30 Sudetendeutschen Haus v Mnichově. http://www.sudeten.de/cms/?download=14_Festakt_Gedenkveranstaltung2.pdf

Přednáška ke 100. výročí od zahájení I. světové války
Pozvánka na přednášku k výročí 100. let od zahájení 1. světové války Prof. Dr. Wilhelma Braunendera s názvem "Eine Welt bricht zusammen" - Der Erste Weltkrieg , která proběhne 8. března 2014 od 15:00 hodin v Haus der Begegnung Mariahilf, 1060 Wien, Königseggasse 10.

V Kristu a Marii
Redakce MC

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!