Svátek Božího milosrdenství byl kdysi na indexu - Fest der göttlichen Barmherzigkeit war seinerzeit auf Index librorum prohibitorum

25. dubna 2014 v 18:57 | MC |  Katolická Církev - Katholische Kirche
V souvislosti se "svatořečením" papežů Jana XXIII. a Jana Pavla II. na svátek Božího milosrdenství, tuto neděli, tj. 27.4.2014, se zmíníme o faktu, že svátek Božího milosrdenství, který vychází ze zjevení sestry sv. Faustyny Kowalské, byl kdysi za Jana XXIII. označen za odporující katolické víře a byl to sám kardinál Ottaviani, prefekt Svatého officia, který ve své Notizii z roku 1959 odsoudil jakékoliv šíření kultu Božího milosrdenství. Deníček sestry byl uveden v Indexu zakázaných knih. Uvádíme Notizii Svatého officia z roku 1959, kde se odsouzení kultu Božího milosrdenství zmiňuje. V roce 1978, kdy nastoupil na papežský trůn Jan Pavel II., se začalo s "rehabilitací" sestry s odůvodněním, že Svaté Officium nemělo v té době tj. v roce 1959, dostatek informací o díle sv. Faustyny Kowalské. Odsouzení z roku 1959 bylo založeno prý na nedokonalých překladech Deníčku sestry. Neoficiální zpráva kardinála Ottavianiho hovořila o kultu Božího milosrdenství jako o kultu blízkého gnostickému vidění Krista a proto bylo třeba tuto záležitost oznámit ze strany sv. Officia. Navíc notizie nebylo odsouzení, ale pouze upozornění, že není dovoleno šířit kult svátku Božího milosrdenství, či obraz. Je rovněž paradoxem, že sám papež Pius XII. posvětil obraz Božího milosrdenství a to v roce 1956. Předtím obdržel imprimatur nejenom obraz, ale i Deníček sestry sv. Faustyny Kowalské od prince Adama Stefana Stanisława Bonfatiusze Józefa kardinála Sapiehy, arcibiskupa z Krakowa, a dalších biskupů, včetně biskupa Romualda Jałbrzykowského, arcibiskupa Vilniusu (Wilno). Je rovněž obdivuhodné jak byla Církev tehdy opatrná a důsledně prověřovala každé zjevení. A dnes? Dnes se svatořečí kdejaký kandidát, který blasfemicky uráží Krista svým synkretismem a ekumenismem a zveřejňují se pochybná zjevení, která spíše ukazují na ďábelské pozadí vizí tzv. "vizionářů" než na zjevení pocházející od Boha.

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!