Zprávy z Redakce - Nachrichten aus Redaktion

14. června 2014 v 20:50 | MC |  Politika a republikánské "vládnutí" - Die Politik und die Republikanische "Regierung"
Obhajuje bývalý komunista, dnešní socialista, jinou genocidu?
Při vzpomínkové slavnosti na genocidní vyhlazení Lidic nacisty se zase jednou ukázal ve špatném světle "předseda" "senátu" M. Štěch, který ve svém projevu tvrdě odsoudil nedávný výrok bavorské ministryně E. Müllerové, podle níž Benešovy dekrety nepatří do evropského právního rámce. Podle Štěcha dekrety do evropského právního státu naopak patří a je chyba, že se takový výrok prý lhostejně přechází. (http://zpravy.tiscali.cz/stech-pri-piete-v-lidicich-tvrde-zkritizoval-vyrok-bavorske-ministryne-o-dekretech-239355) Je tedy opravdu vysoce alarmující, že bývalý komunista (člen KSČ 1978-1989), který se "obrátil" k dalšímu (Církví svatou) zavrženému politickému umírněnému komunismu zvanému socialismus, vystupuje s příspěvkem, který na jedné straně odsuzuje správně genocidu spáchanou na našem národě ze strany nacistů, ale zároveň podporuje jinou, Benešovu genocidu - chcete-li etnickou čistku, která si nezadá s etnickými čistkami ve stalinském Rusku, v Německu 30. let (Norimberské zákony), či v bývalé Jugoslávii. Podle postoje pana Štěcha to vypadá, že jedna genocida je povolena (vyhnání Němců), jiná je zakázána (vyhlazení Lidic). Je tedy trapné tohle slyšet z úst bývalého komunisty, člena totalitní strany podobné NSDAP. Pokud bychom přijali logiku pana Štěcha, potom by to znamenalo, že kolektivní vina, pokud je spravedlivá, by měla platit nejenom v případě vyhnání Němců, ale platit i pro český národ, který kolaboroval s komunismem 40 let. Měl by či snad bude český národ za tuto kolektivní vinu - kolaboraci vyhnán do současného bolševického Ruska? Jak vidíte, milí čtenáři, měří se dvojím, demagogickým metrem. Bohužel 20. století toto pokroucené měřítko používalo. Jak je vidět, je používáno i v 21. století.

V této souvislosti bychom chtěli vyjádřit přesvědčení, že P. Josef Štemberka, farář Lidic, který následoval své farníky na smrt a odmítl milost ze strany Gestapa, bude jednou snad v brzké době blahořečen. Tuto naději vyjádřila mimojiné i Jeho Eminence kardinál Duka při vzpomínkové akci v Lidicích. Monarchia Catholica vyjadřuje úctu tomuto statečnému muži. Gott sei dank! Bohu buď navždy vzdán dík!


Biskup Fellay bude volat Řím o pomoc?

Další kuriozitkou je pouť FSSPX do Auriesville (http://sspx.org/en/news-events/news/auriesville-injustice-rome-will-hear-4213), kde se nachází poutní místnost severoamerických mučedníků. Vzhledem k tomu, že toto místo mohou v rámci ekumenismu navštěvovat náboženské skupiny mimo katolickou Církev, byla tato první pouť FSSPX zastavena před branami poutního místa z důvodu toho, že rektor poutního místa odmítl vpustit laiky a kněze FSSPX, včetně biskupa Fellay, na toto místo. Biskup Fellay se tedy bude dle jeho vlastních slov obracet na Řím s dotazem, jak se to mohlo stát, že Bratrstvo sv. Pia X., které je tak otevřené vůči Římu nebylo vpuštěno na poutní místo. K dokreslení situace uvnitř FSSPX odkazujeme na další Komentář Eleison č.361 biskupa Williamsona. (http://rexcz.blogspot.cz/2014/06/komentar-eleison-ccclxi-statecni-knezi.html)
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!