FSSPX oficiálně uznáno koncilním Římem? FSSPX von Rom anerkannt?

13. dubna 2015 v 19:20 | MC + Non possumus |  Rozhovory mezi Římem a FSSPX - Gespräche zwischen Rom und FSSPX
FSSPX (Kněžské Bratrstvo sv. Pia X.) bylo oficiálně uznáno argentinskou vládou jako Institut zasvěceného života dle nového Kodexu církevního práva. (Kan. 298 CIC) Povšimněte si nového názvu FSSPX v linku níže. Jde o to, že část progresivisticky smýšlejícíh kněží FSSPX působících v Argentině, kteří plně uznali II. Vatikánský koncil i všechny zničující reformy vytvořili pod novým názvem institut diecézního práva dle výše uvedeného kánonu. Je zcela nepochybné, že tento trend bude pokračovat a koncilní Řím bude další jednotlivé části FSSPX parcelovat do úplného zničení FSSPX. Biskup Fellay je plně odpovědný za tento rozvrat. Ukazuje se, že je to další z velkých projektů papeže Františka, v jehož zemi se podařilo regularizovat vztah s FSSPX do této podoby.
Časopis Clarin pouze potrvzuje, že se SSPX stalo součástí argentínské koncilní církve: http://www.clarin.com/sociedad/lefebvristas-iglesia-ultraconservadores_0_1337866237.html
 


Komentáře

1 Vratislav Vratislav | E-mail | 14. dubna 2015 v 17:06 | Reagovat

Konzervativně-tradicionalistický web Duše a hvězdy prochází očistnou  krizí pod heslem "Být či nebýt!" Zřejmě jeho majitel a hlavní  editor si začal uvědomovat bezvýchodnost své cesty a zažívá na vlastní kůži fázi,  kterou  nazýváme v umění utrpením z tvorby. Téměř 100x komentovaným jeho článkem  Povzdech nad krizí tradičních katolíků vypustil džina z láhve a nějak si neuvědomil, že "Duchů, které jsem vyvolal nemohu se zbýti"  (Faust). Současná situace ve FSSPX celou situaci ještě zkomplikovala a bez úhony nevyšel ani web NSJ se svým štvavým obsahem o který se opakovaně zajímá i Policie ČR. Kdysi jsme se učili, že jeden z českých králů měl ve štítě heslo: "Ich dien" Je třeba se zeptat:  Ale komu, pane Malý?

2 Ladislav Malý Ladislav Malý | E-mail | 24. dubna 2015 v 12:52 | Reagovat

Zdravím Vás! Zajímalo by mě, pane Vratislave, co , resp. který článek na webu NSJ se Vám nelíbí? Možná všechny, ale za to já nemohu. Rozhodně nikomu nesloužím, pane Vratislave. Ano, jsem odpovědný jen svému svědomí. L.M.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!