Padre Pio a Joszef kardinál Mindszenty

29. května 2015 v 11:54 | MC - Vatican Insider |  Katolická Církev - Katholische Kirche
Novinář Andrea Tornielli před časem publikoval na webu Vatican Insider závažné svědectví o stigmatizovaném světci otci Piovi a o jeho zázračné schopnosti bilokovat, tj. být na dvou místech zároveň ve stejný čas. Tuto svoji schopnost použil světec také jako pomoc ve vězení kardinálovi Joszefu Mindszentymu, který byl v 50. letech uvězněn komunisty poté, co byl ve zinscenizovaném procesu jimi odsouzen jako protistátní živel a odpůrce "socialistické společnosti". Maďarský kardinál byl rozhodným nepřítelem komunismu a také nepřítelem skandální východní politiky Vatikánu (tzv. Ostpolitik), která kolaborovala se světovým komunismem a to díky významnému přispění papeže Pavla VI. a dalších. Z doby věznění kardinála Mindszentyho je známa příhoda, jak se otec Pio objevil v cele věznice v Budapešti a to ve chvíli, kdy s ním ve stejnou chvíli jiní lidé hovořili v Itálii, v San Giovanni Rotondo. Tornielli poukazuje na svědectví Angela Battistiho, ředitele nemocnice, kterou světec založil. A. Battisti potvrdil, že otec Pio několikrát navštívil uvězněného kardinála ve věznici v Budapešti a přinesl mu nejenom hostie a víno ke sloužení mše svaté, ale také s ním sloužil jako akolyta při vězeňské tajné mši. Padre Pio potom dotazujícím se na tuto událost odpověděl kladně, že skutečně byl ve věznici a donesl kardinálovi hostie a víno, aby mohl sloužit mši svatou. A světec dodal: "Modlete se za tohoto vyznavače víry, který tolik vytrpěl pro Církev."
Věříme, že jednoho dne bude kardinál Mindszenty vyvýšen k úctě oltáře. Děkujeme Vám, Vaše Eminence!
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!