Zprávy z redakce: Úmrtí P. Nicholase Grunera a pozvolný rozpad Neo-FSSPX!

2. května 2015 v 11:38 | MC |  Zprávy z redakce - Nachrichten aus Redaktion
P. Nicholas Gruner, tradiční katolický kněz, neúnavný šiřitel poselství Panny Marie z Fatimy, který se pokoušel prosadit po celá desetiletí zasvěcení Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie, odešel k soudu našeho Pána dne 30. dubna. viz vícewww.fatima.orgKněžské Bratrstvo sv. Pia X. (FSSPX) vedené biskupem Fellayem ztrácí pozice, které budovalo po celá desetiletí pod vedením Msgr. Marcela Lefebvra. Falešné kompromisy Generálního představeného, jejichž vrcholem byla Doktrinální preambule v roce 2012, neustálé návštěvy prelátů v koncilním Římě, snaha zregularizovat poměry FSSPX ve smyslu kanonického práva a vytvoření osobní prelatury, to všechno vede k pozvolnému odpadu kněží z FSSPX, které v současné době pozorujeme.
13. dubna jsme publikovali informaci o regularizaci poměrů mezi distriktem SSPX Argentina a koncilní hierarchií.

Ve Francii další dva kněží jsou inkardinováni do struktur pokoncilní "církve":
P. de La Motte odchází do diecéze Versailles - toto své rozhodnutí oznámil z pulpitu minulou neděli.
P. Lambilotte odchází do diocéze Fréjus-Toulon, kde na něho čeká dalších 5 bývalých kněží SSPX včetně P. Beaublat, který byl před časem distrikt superiorem v Indii.

Ve Velké Británii odchází P. King, prior St. Mary´s House v Prestonu, k Resistenci a opouští Britský distrikt SSPX. Bude sloužit mše svaté a vysluhovat další svátosti na severu Anglie a ve Skotsku.

Dále P. Bellini (SSPX Ireland) opouští SSPX a odchází k Resistenci. Bude stále působit v Irsku. Britský distrikt FSSPX opustilo, či opouští dalších pět kněží. Což je velmi vysoké procento, které vlastně pohřbívá celý distrikt.


 


Komentáře

1 Paul Max Paul Max | 2. května 2015 v 12:04 | Reagovat

Neviděl bych to tak horké. Čas ukáže, jestli byl b.Fellay nebo b.Williamson šílenec.

...Zaručené zprávy jsou čerpány z protiproudní žumpy zvané DaH?

2 Monarchia Catholica Monarchia Catholica | 2. května 2015 v 12:27 | Reagovat

Zprávy jsou čerpány z Francie a Velké Británie. VCR!

3 Paul Max Paul Max | 2. května 2015 v 22:11 | Reagovat

[2]: Označit Fsspx jako novobratrstvo je přinejmenším pochybné. Stejní kněží, stejní biskopové, stejní věřící.... Co je tedy nové? Jaká "zrada" nastala za dobu odchodu b.Williamsona z FSSPX? ...Žádná, proto preventivně vysvětíme biskupa - v důchodovém věku, jelikož má ty nejlepší předpoklady objíždět planetu Zemi, konec světa je koneckonců už tady.
Samé zaručené zprávy, jak se rozpadá struktura FSSPX.

Možná by šlo spíš hovořit o odchodu prosektářských elit z Fsspx. Čas ukáže, kde je pravda. Obávám se, že ani obyčejný věřící, ani redakce nedokáže situaci analyzovat pravdivě. Každopádně když se dva rvou, třetí se směje.

4 Vratislav Vratislav | E-mail | 3. května 2015 v 4:43 | Reagovat

Na DaH se objevil koment signovaný Petr II, cituji:
"Vedení OP uchvátili modernisté, sabotují ritus, poslední počin provinciála je odstranění sochy Panny Marie z hlavního oltáře u sv. Jiljí v Praze!"...

Nějak si bratr provinciál přispíšil, zřejmě z obavy aby nepřišel post festum.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!