Oběť USA a permanentní Revoluce - Císař Maxmilián I. Mexický - Opfer der Vereinigten Staaten und des permanenten Revolutions - Kaiser Maxmilian I. von Habsburg

15. června 2015 v 19:29 | MC |  Habsburská Monarchie - Donaumonarchie
19. června si připomínají monarchisté popravu Maxmiliána I. Mexického (španělsky Maximiliano I de México, rozený jako Ferdinand Maximilian Joseph von Habsburg-Lothringen (narozen 6. července 1832 - 19. června 1867). Díky podpoře francouzského císaře Napoleona III. a skupiny mexických royalistů byl 10. dubna 1864 prohlášen mexickým císařem. Mnoho zahraničních vlád odmítlo uznat jeho vládu, zejména sousední Spojené státy americké. USA také podpořily mexické republikánské povstalce vedené sesazeným prezidentem Benitem Juárezem, který Maxmiliána svrhl, roku 1867 v Querétaru zajal a nechal popravit. Jak se historie neustále opakuje a jak je zřejmé, že USA jako z Revoluce vzniklý konglomerát "národů" vždycky usiluje o revoluční spiknutí v sousedních národech, aby vytvořily loutkové vlády. (Vzpomeňme na carské Rusko a vývoz bolševické Revoluce, Irák, Afganistán, Islámský stát vedený agenty CIA, arabské jaro, či insidejob 11. září 2001 atd.) Císař Maxmilián zemřel jako mučedník.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!