45 theologů zaslalo kardinálu Angelo Sodanovi kritický rozbor postsynodální exhortace Amoris laetitia - 45 Theologen und Philosophen fordern von Papst Franziskus die Rücknahme oder Korrektur von Amoris laetitia

13. srpna 2016 v 19:21 | MC + SSPX.org + katholisches.info

29. 6. 2016 45 theologů z celého světa zaslalo výše uvedenému děkanovi kardinálského kolegia kritickou analýzu Amoris laetitia, ve kterém odsuzují 19 výroků v tomto papežském listě jako heretických a další výroky jako herezi blízkých. Celý text kriticky analyzuje problematické okruhy exhortace a srovnává je s neomylnou naukou Církve, koncily a papežskými dokumenty minulosti. Text naleznete v angličtině a v němčině v níže uvedených links.

Amoris laetitia (česky Radost lásky) je apoštolská exhortace, kterou 8. dubna 2016 vydal papež František. Má podtitul O lásce v rodině, pojednává o problematice rodiny a vyzývá například k většímu pochopení pro rozvedené, kteří uzavřeli nový sňatek. Dává v ní větší důraz na svědomí věřících.

Skládá se z 325 odstavců a má 391 poznámek pod čarou. Římský biskup v ní shrnuje výsledky debat, které z celosvětové diskuse římskokatolické církve vyplynuly na mimořádné a řádné biskupské synodě o rodině v letech 2014 a 2015.

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Unsere Positionen/ Naše pozice:Monarchia Catholica fördert Union der Vertriebenen und Aussiedler und Süd-Tiroler Kampf für die Selbstbestimmung.
Monarchia Catholica podporuje Unii všech nespravedlivě vyhnaných a právo na sebeurčení Jižního Tyrolska!